סימנים לסוכרת סמויה

סימנים לסוכרת סמויה
תוכן עניינים

סימנים לסוכרת סמויה – כל המידע לחולי סוכרת

סוכרת סמויה היא מצב שמתרחש כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות מהרגיל, אך הן עדיין אינן גבוהות מספיק בכדי להוביל לאבחון של סוכרת מסוג 2.

מחקרים מראים שסוכרת סמויה פוגעת במיליוני אנשים בכל רחבי העולם, ולצערנו אם לא מטפלים במצב בזמן – הסוכרת עלולה להתדרדר ולהפוך למצב כרוני.

על כן חשוב מאוד לזהות את הסימנים של סוכרת סמויה כדי להתחיל טיפול בזמן ולמנוע סיבוכים עתידיים. אז מהם התסמינים העיקריים של סוכרת סמויה שאנשים צריכים להיות מודעים אליהם?

סימנים לסוכרת סמויה

צמא מוגבר והטלת שתן תכופה

אחד הסימנים השכיחים והראשונים ביותר לסוכרת סמויה היא תכיפות מתן שתן מוגברת. אנשים להם יש סוכרת סמויה עשויים למצוא את עצמם נדרשים ללכת לשירותים בתדירות גבוהה יותר, במיוחד במהלך שעות הלילה.

אנשים עם סוכרת רגילה וסמויה מתעוררים יותר משינה בשביל הצורך ללכת לשירותים. תופעה זו לרוב מלווה גם בצמא מוגבר מאחר והגוף מנסה לפצות על אובדן הנוזלים הללו.

אם אתם חשים שתופעה זו מתרחשת לעיתים קרובות- כדאי לכם לפנות לרופא. שימו לב שאם אובחנתם בסוכרת אתם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה יכול להקל עליכם בתשלום על התרופות השונות. מוזמנים לפנות אל רשויות המס לפרטים נוספים על פטור מס הכנסה.

שינויים בלתי מוסברים במשקל הגוף

אם אתם חשים בתנודות במשקל הגוף, במיוחד אם זאת עלייה במשקל, זה יכול להעיד על כך שיש לכם סוכרת סמויה. כשיש סוכרת יש קושי בחילוף החומרים בגוף, דבר שמוביל לרעב מוגבר ולאכילת יתר. כתוצאה מכך, אנשים עשויים לחוות עלייה בלתי מוסברת במשקל, שבאה לידי ביטוי בעיקר בהצטברות שומן באזור הבטן.

עייפות ותשישות

עייפות מתמשכת וחוסר אנרגיה ביומיום יכולים להיות סימנים של סוכרת סמויה. מאחר והתאים בגוף לא מצליחים להשתמש באופן יעיל בגלוקוז לצורך ייצור אנרגיה, אנשים עשויים לחוש עייפות גם לאחר מנוחה ושינה מספקת.

ראייה מטושטשת

תנודות ברמות הסוכר שבדם יכולות להשפיע על צורת עדשת העין, מה שיכול להוביל לשינויים זמניים בראייה שלכם. על כן ראייה מטושטשת היא סימפטום שכיח שחווים אנשים להם יש סוכרת סמויה. אם לא מטפלים בזה בהקדם זה עלול להוביל לסיבוכים חמורים יותר.

ריפוי פצעים איטי

אם אתם מרגישים שפציעות קטנות ויומיומיות שלכם מתרפות באיטיות יוצאת דופן או שהפצעים שלכם חוטפים זיהומים לעיתים קרובות- יכול להיות שזאת סוכרת סמויה. רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לפגוע במחזור הדם ולהחליש את המערכת החיסונית שלכם, מה שמקשה על הגוף לרפא פצעים ולמנוע מזיהומים להתרחש.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

תחושות עקצוץ

אנשים עם סכרת סמויה עלולים לחוות תחושות עקצוץ בגוף או אפילו חוסר תחושה בעיקר בגפיים, אם זה בכפות הידיים או הרגליים. סימפטום זה נגרם על ידי רמות גבוהות של סוכר בדם שמשפיע על העצבים שבגוף.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.