סימנים של סוכרת מבוגרים

סימנים של סוכרת מבוגרים
תוכן עניינים

סימנים של סוכרת מבוגרים – במידע מונגש ע״י חברת בשביל הזכויות

סוכרת סוג 2 הידועה כסוכרת מבוגרים, היא מחלה כרונית שכיחה, ממנה סובלים מיליוני בני אדם ברחבי העולם כולו וגם בישראל. המצב של חולי הסוכרת בישראל קשה ביותר, וחולים רבים אף נדרשים לקטיעת גפיים. לפני שהמחלה מתפרצת, בדרך כלל ישנו שלב שנקרא טרום סוכרת, שמאופיין בתסמינים דומים לאלו של סוכרת מלאה. בכתבה שלפניכם נסקור בקצרה את הסימנים של סוכרת סוג 2.

סימנים של סוכרת מבוגרים

סוכרת מסוג 2, הסבר קצר

סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים היא מחלה שקשורה לפעילות המטבולית בגוף האדם. מחלה זאת גורמת לירידה ברמת האינסולין בגוף, שמובילה לעלייה ברמת הגלוקוז בדם. מנגנון נוסף של המחלה נקרא תנגודת אינסולין. במצב זה התאים מגיבים לאינסולין בצורה יעילה פחות, וכך עולה כמות האינסולין בדם וכמות הסוכר בדם במקביל.

סוכרת מסוג זה נפוצה בעיקר אצל אנשים בגיל 40 ומעלה, אבל בשנים האחרונות היא מתחילה להיות שכיחה יותר ויותר אצל אנשים צעירים יותר. הזרז החזק ביותר למחלת הסוכרת מסוג 2 הוא עלייה במשקל וקיום של אורח חיים לא בריא המאופיין בין השאר בצריכת סוכר בכמויות גבוהות, פעילות גופנית לא סדירה, עישון ועוד.

תסמינים מחשידים לסוכרת מסוג 2

התסמינים של מחלת הסוכרת ושל מצב טרום סוכרתי דומים יחסית. בין הסימנים של המחלה נכללים: עייפות מרובה, קשיים בריכוז, תחושת רעב קבועה, מתן שתן מוגבר, יובש בפה וצמא חזק. בנוסף לכך, תסמינים כמו ראייה מטושטשת ועלייה או ירידה דרסטיות במשקל, מהווים אינדיקציה נוספת לקיומה של המחלה. מי שחי אורח חיים לא בריא או שיש לו גורמי סיכון לסוכרת בהיסטוריה המשפחתית, הוא בעל סיכון מוגבר לחלות במחלה.

כמובן שלעיתים תסמין אחד או יותר מאלו שפורטו כאן, לא בהכרח יעיד על סוכרת, אך עם הופעת תסמינים כאלה – מומלץ להיבדק.

איך מוודאים שקיימת סוכרת מבוגרים?

אדם הסובל מתסמינים כגון אלה שפורטו לעיל, צריך להיבדק כדי לאבחן או לשלול קיומה של סוכרת מסוג 2. בכדי לבדוק האם אדם מסוים סובל מסוכרת, יש לבצע בדיקת דם לבחינת רמת הסוכר בדם. בדיקה זאת נעשית לאחר 8 שעות של צום, בכדי לוודא שרמת הסוכר בדם התייצבה והיא אינה מושפעת ממאכל שנצרך לאחרונה. בדיקות דם לאיתור סוכרת נעשות במרפאות של קופות החולים השונות.

זכויות של חולי סוכרת 2 הפוגעת באיכות החיים

מחלת הסוכרת פוגעת באורח החיים של הסובלים ממנה ולעיתים גם ברמה חמורה. מכיוון שכך, ביטוח לאומי מכיר בחלק מהחולים כסובלים מנכות. במקרים חמורים אפילו ניתן לקבל פטור ממס הכנסה בגלל סוכרת. פטור ממס הכנסה ניתן למי שסובל מרמה גבוהה של נכות העולה על 90%. פטור ממס הכנסה יכול להביא להורדת תשלום המס בסכומים של עשרות אלפי שקלים בשנה לאנשים בעלי הכנסה גבוהה.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

סימנים של סוכרת סוג 2 – סיכום

סוכרת מסוג 2 היא מחלה המסכנת את חייהם של מיליוני אנשים בכל שנה ברחבי העולם, לכן חשוב לאבחן אותה באופן מהיר ככל האפשר. התסמינים של מחלת הסוכרת כוללים עייפות מרובה, מתן שתן תכוף, צמא ורעב מוגברים ומספר תסמינים נוספים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.