סרטן הלבלב
תוכן עניינים

סרטן הלבלב

לצערנו סרטן הלבלב תוקף אנשים בכל גיל, בכל מין ומכל מוצא. מדובר במחלה שמשפיעה על הלבלב ובעקבות כך על הגוף כולו, מה שמייצר מורכבויות והתמודדויות שונות. חשוב להיות עם מודעות כלפי מחלה זו, לדעת מה הסימפטומים ואיך מטפלים בה, כדי שבמידה ואתם תחלו חלילה – יהיה לכם את כל המידע הרלוונטי ותוכלו לטפל בה בהקדם.

לשם כך,  ערכנו את המאמר הבא שיפרט על גורמים, סימפטומים, דרכי מניעה ומימוש זכויות לחולים בסרטן הלבלב

פטור ממס הכנסה לחולי סרטן הלבלב

תפקיד הלבלב בגופינו

הלבלב ממוקם מאחורי הקיבה וצמוד למעי הדק, והוא משמש כאיבר בעל מספר תפקידים משמעותיים לתפקוד התקין של גופנו. הוא גם בלוטה אנדוקרינית שמפרישה הורמונים כגון אינסולין וגלוקגון, שחשובים לוויסות רמות הסוכר בדם, והוא גם בלוטה אקסוקרינית שמשחררת אנזימים למעי הדק. דבר זה מקל על פירוק פחמימות, חלבונים ושומנים. בגלל התפקיד הכפול שלו הוא איבר חשוב מאוד.

סרטן הלבלב זכויות וקבלת פטור ממס הכנסה

הבנת מחלת סרטן הלבלב

סרטן הלבלב מאופיין בצמיחה מואצת של תאים לא תקינים בתוך הלבלב. כאשר דבר זה קורה, התפקיד שלו בוויסות רמות הסוכר בדם ובהפרשת האנזימים שמסייעים לעיכול נפגעת. לרוע המזל, סרטן הלבלב לעיתים קרובות מתקדם בשקט וללא תסמינים ניכרים, מה שמוביל לאבחון שלו רק בשלבים מתקדמים יותר.

אישור פטור ממס הכנסה לחולי סרטן הלבלב

גורמים וסיבות להופעת המחלה

קיימים מספר גורמים להופעת המחלה אצל אנשים.

 1. היסטוריה משפחתית: היסטוריה משפחתית של סרטן הלבלב או מצבים גנטיים מסוימים כמו מוטציה בגני BRCA לעיתים מקושרים לסיכון מוגבר להופעת המחלה.
 2. גיל: סרטן הלבלב מופיע בעיקר אצל אנשים מעל גיל 65, על כן הסיכון לחלות במחלה עולה עם הגיל.
 3. עישון: עישון טבק באופן קבוע מעלה באופן משמעותי את הסבירות לפתח סרטן בלבלב.
 4. משקל עודף והשמנת יתר: משקל גוף לא תקין קשור המון פעמים לרגישות גבוהה יותר לסרטן הלבלב.
 5. סוכרת: אנשים עם סוכרת, גם אם סוג 1 וגם אם סוג 2, הם בעלי סיכון מוגבר למחלה.
 6. דלקת לבלב כרונית: דלקת מתמשכת בלבלב לאורך זמן עלולה להגביר את הסבירות להתפתחות הסרטן באיבר.

טיפול בסרטן הלבלב

קיימים מספר טיפולים שונים לסרטן מסוג זה, כשהבחירה באחד הנכון או בשילוב הנכון צריכה לקחת בחשבון את שלב הסרטן, המצב שלו, העדפות המטופל וכדומה. נציג בפניכם את הטיפולים הנפוצים:

 1. ניתוח: כריתה כירורגית של הגידול ביחד עם חלקים שונים מהלבלב והמעי הדק מאפשרת לגדוע את הסרטן בטרם הוא מתפשט עוד יותר.
 2. כימותרפיה: באמצעות טיפול כימותרפי ממוקד ניתן להשמיד תאים סרטניים ולמנוע מחדשים להתפתח.
 3. הקרנות: הקרנות יכולות לכווץ גידולים סרטניים באזור הלבלב.
 4. טיפול פליאטיבי: התמקדות בטיפול בסימפטומים ושיפור איכות החיים של החולה יכול לעזור להאט את הסרטן.

סרטן הלבלב

סיבוכים אפשריים של סרטן הלבלב

אם מטפלים בסרטן כראוי, הוא יכול להיעלם ולא להשפיע באופן רב מדי על חייו של המטופל לאחר מכן. אך למרות זאת, עדיין קיימים מספר סיבוכים אפשריים שחשוב לטפל בהם בהקדם.

 1. צהבת: הגידולים עלולים לחסום את צינור המרה, מה שמוביל למחלת הצהבת.
 2. בעיות עיכול שונות: כאשר לא נוצרים מספיק אנזימים שעוזרים לעיכול מהלבלב, זה עלול להוביל לכך שיש חוסר ספיגה מספקת של חומרים מזינים, דבר שבהחלט פוגע במערכת העיכול. זה עלול אף להוביל לירידה במשקל.
 3. קרישי דם: אחרי סרטן הלבלב הסיכון לקרישי דם עולה, מצב שעלול להיות מורכב רפואית.

אסטרטגיות למניעת סרטן הלבלב

בעוד שמניעה של סרטן הלבלב היא אף פעם לא מוחלטת, מומלץ לאמץ מספר אסטרטגיות כדי להפחית את הסיכון שלכם לחלות במחלה.

 1. תזונה בריאה: זהו הבסיס למניעת המון מהמחלות השונות, ביניהן גם סרטן הלבלב. אמצו תזונה מאוזנת, עשירה בוויטמינים ומינרלים. זה יעזור לכם לשמור על משקל גוף בריא.
 2. הפסקת עישון: אם אתם מעשנים, היגמלות מסיגריות היא אחד הצעדים היעילים ביותר לצורך הפחתת הסיכון לסרטן הלבלב.
 3. הישארו פעילים פיזית: עיסוק בפעילות גופנית, בין אם שחיה, ריצה או ריקוד, יכולים לעזור לכם להיות בריאים יותר וגם לשמור עליכם מסיבוכים במחלות.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

זכויות רפואיות- חולי סרטן הלבלב

אם אתם מתמודדים עם סרטן הלבלב, חשוב שתכירו ותבינו מהן הזכויות שלכם מול הרשויות השונות ואיך הן יכולות לעזור לכן בהתמודדות עם המחלה. נציג חלק מהן:

 1. קצבת נכות: חולי סרטן הלבלב וסוגים אחרים של סרטן זכאים לקבל אחוזי נכות מביטוח לאומי, מה שאומר שניתן לקבל קצבה חודשית. כדי לעשות זאת יש להגיש את הטפסים הרלוונטיים לביטוח לאומי ולעבור וועדה רפואית.
 2. פטור ממס הכנסה: אם יש לכם הכנסה אתם יכולים לקבל פטור ממס הכנסה במידה ואתם עומדים בתנאים השונים. אישור פטור ממס הכנסה ניתן לקבל באמצעות הגשת טפסים לרשות כולל תיעודים רפואיים שונים. הפטור יכול להיות זמני או לצמיתות, וזאת בהתאם למצבכם הפיזי.
 3. מענק חד פעמי: האגודה למלחמה בסרטן מעניקה מענק חד פעמי לחולי סרטן ברגע האבחון ולפני ביצוע טיפולים. את הבקשה למענק זה ניתן לבצע דרך העובדת הסוציאלית במחלקה האונקולוגית בה אתם מטופלים או באמצעות השירותים החברתיים בקופת החולים. מדובר במענק מהיר שיכול לעזור לכסות הוצאות ראשוניות למחלה.

קיימות זכויות נוספות לחולי סרטן הלבלב. מומלץ מאוד לפנות אל גורם מקצועי מוסמך לצורך מימוש כל הזכויות, כגון חברת בשביל הזכויות. הם יוכלו לעזור לכם עם הבירוקרטיה ועם הייצוג שלכם אל מול הגופים השונים, דבר שיכול להקל באופן משמעותי על התהליכים השונים ולהבטיח את זה שתקבלו את כל הזכויות שמגיעות לכן במהירות וביעילות. התמודדות עם המחלה היא אינה דבר פשוט וחשוב שתקבלו את כל העזרה שאתם יכולים לאורך המסע המורכב הזה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.