סרטן העור תסמינים

סרטן העור תסמינים
תוכן עניינים

סרטן העור תסמינים – הזכויות של חולי סרטן העור במדינת ישראל

סרטן העור הוא סרט אשר כשמו כן הוא, פוגע בעור.

הביטוי של הסרטן הזה יהיה במרבית המקרים בנגעים שאנחנו מכירים בתור שומות או נקודות חן, כאשר אלה גדלות ומשנות את צורתן ועוברות למעשה תהליך סרטני. חשוב להכיר בהקשר של סרטן העור תסמינים מרכזיים – שמסייעים באבחנה שלנו את עצמנו וביכולת שלנו לפנות בזמן לטיפול רפואי מציל חיים.

פטור ממס הכנסה לחולי סרטן העור

סרטן העור – מהסרטנים השכיחים במדינת ישראל

סרטן העור הוא סוג שכיח של סרטן, שאופייני יותר למדינות חמות ושטופות שמש כמו מדינת ישראל.

מדובר, למעשה, בגידול סרטני שמתפתח על גבי העור – שהוא כידוע לכולנו האיבר שמכסה את כלל השטח החיצוני של הגוף שלנו.

העור שלנו מלא בנגעים ובכתמים, שרובם המכריע הוא לא מסוכן לחלוטין וקשור יותר לאסתטיקה מאשר לסרטן – שומות, נקודות חן, כתמים עוריים ונמשים. עם זאת, ישנם מצבים בהם אותם נגעים עוריים מפסיקים להיות חסרי משמעות רפואית, והופכים להיות משמעותיים מאוד – כשהם הופכים ממקרים פשוטים של שומה למקרים של סרטן העור.

חשוב להכיר בהקשר של סרטן העור תסמינים שכיחים, וחשוב לא פחות לדעת לפנות למיצוי זכויות רפואיות כמו פטור ממס הכנסה או קצבאות שונות, במידה וחליתם בסרטן העור.

סרטן העור תסמינים וזכויות החולים - פטור ממס הכנסה

הגורמים המובילים להתפתחות סרטן העור

סרטן העור הוא סרטן שאנחנו יכולים להצביע בצורה ודאית למדי על הגורם המרכזי להתפתחותו, וזהו כמובן קרינת ה-UV שאנחנו נחשפים אליה כשאנחנו נחשפים בצורה לא מוגנת לקרני השמש.

חשיפה מוגברת ולא מוגנת לשמש נמצאה קשורה מחקרית באופן מובהק להיארעות גבוהה יותר של סרטן העור, ולכן הטיפול הטוב ביותר בסרטן העור הוא מניעה שלו, באמצעות בגדים ארוכים, קרם הגנה, כובע רחב שוליים וכל שאר כללי ה"חכם בשמש" שלמדנו בבית הספר היסודי.

הכללים האלה הם אכן חשובים ביותר בשביל למנוע סרטן עור, ואם לא מקפידים עליהם אנחנו עשויים לפגוש במצבים של סרטן העור תסמינים לא פשוטים. מהם התסמינים האלה? נרחיב על זה ממש כאן.

סרטן העור תסמינים

למחלת סרטן העור תסמינים שתלויים במידה רבה בסוג הסרטן שמאובחן. סרטן העור מחולק, באופן כללי, לשלושה סוגים עיקריים: קרצינומה של תאי הבסיס (Basal Cell Carcinoma, BCC), קרצינומה של תאי הקשקש (Squamous Cell Carcinoma, SCC), ומלנומה. בכל אחד מהם התסמינים יכולים להיות שונים למדי, וחשוב להבין כל אחד מהם בנפרד. בכל מקרי סרטן העור התסמינים מתרכזים בעיקר בשומות קיימות או חדשות שמופיעות על גבי העור, ובשינויים בהן.

תסמיני סרטן עור מסוג תאי בסיס (BCC)

בקרצינומה מסוג BCC, שהיא השכיחה ביותר מתוך כל סוגי סרטן העור, אנו רואים שומות שגדלות באופן הדרגתי ובאיטיות, בעיקר באזורים חשופים לשמש כמו הפנים והכתפיים. לעתים, כאשר השומות גדלות ומקבלות צורה חריגה ניתן להתחיל לראות בתוך הנגעים כלי דם קטנים. מצבים אלה הם כבר מצבים מתקדמים למדי של סרטן העור.

תסמיני סרטן עור מסוג תאי קשקש (SCC)

קרצינומה מסוג SCC פוגעת בתאים שבשכבת האפיתל של העור, וכן בשכבות הריריות של הגוף כמו הפה או צוואר הרחם. הסרטן הזה מתאפיין בנגעים שחורים-חומים, לעתים במראה של פצע פתוח ושטוח. הנגע עשוי לדמם, ואז לתפוס צבע אדמדם-ורדרד, ולהפוך לבעל מראה של גלד. נגעים מסוג זה מתפתחים גם באזורים שאינם חשופים לשמש, בעיקר באנשים בעלי עור כהה. אנשים בעלי עור בהיר סובלים מהם בעיקר באזורים חשופים לשמש.

תסמיני סרטן עור מסוג מלנומה

מלנומה היא הזן הקטלני ביותר של סרטן העור, במיוחד בישראל בה השכיחות של מלנומה היא השלישית בעולם (לאחר ניו זילנד ואוסטרליה). התסמינים העיקריים של מלנומה הם שומות שמשנות גודל באופן משמעותי (למעלה מ-5 מילימטר), משנות צורה ומשנות צבע וגובה. הגוון של המלנומה יהיה בדרך כלל חום-שחור, ובמקרים נדירים הוא מקבל גוון ורוד-אדום – אלה גם מקרים קשים יותר על פי רוב.

סרטן העור תסמינים

כיצד מטפלים בסרטן העור?

בסרטן העור ישנם שני מפתחות עיקריים לטיפול יעיל, שהם כמובן מניעה וגילוי מוקדם. מניעה של סרטן העור היא הדרך הבטוחה ביותר להתמודד עם סרטן העור – ואת המניעה הזאת ניתן להשיג באמצעות חשיפה מוגבלת לשמש, ורק בתצורה מוגנת.

אנשים שנמצאים בחשיפה מוגברת לשמש, בגלל העבודה שלהם, מקום המגורים שלהם או התחביבים שלהם – חייבים להקפיד על התמגנות נכונה מפני השמש בכדי למנוע מקרים של סרטן העור. ביגוד ארוך, כובעים, קרם הגנה – כולם מוכיחים את יעילותם מחקרית במניעה של סרטן העור, ואסור לנו להתרשל בכך.

הטיפול בסרטן העור משתנה מאוד בהתאם לשלב שבו גילינו את הנגע הסרטני. כאשר הסרטן מתגלה בשלב מוקדם, אולי אפילו כשמדובר בנגע טרום-סרטני, הטיפול יכול להיות פשוט בצריבה של המקום ובהסרה מידית של הנגע.

ככל שהנגע מתגלה בשלב מאוחר יותר, ומתחילים לטפל בו בשלב מאוחר יותר, כך גדל הסיכוי שמדובר בתהליך סרטני משמעותי ואפילו שולח גרורות. במצבים אלה הטיפול יהיה מורכב בהרבה, ויכלול לכל הפחות טיפול כימותרפי.

גם כאן ננסה לרוב להסיר את הנגע עם שוליים רחבים בכדי למנוע התפשטות של המחלה – אך אם היא שלחה גרורות, בהחלט יתכן גם צורך בטיפול קשה הרבה יותר.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

מיצוי זכויות לחולי סרטן העור

סרטן העור הוא מצב לא פשוט כלל וכלל. למחלת סרטן העור תסמינים קלים על פי רוב, אבל התחושה עשויה להיות קשה מאוד, ובמצבים מתקדמים גם הטיפולים עשויים להיות לא פשוטים.

לכן,

במצבים כאלה, צריך לוודא שאתם ממצים את הזכויות הסוציאליות שלכם – זכויות שתכליתן לסייע לכם להתמודד עם המחלה באופן מיטבי.

מיצוי זכויות כמו קצבאות או פטור ממס הכנסה אולי נראה שולי ברגע האבחנה – אבל ברגע האמת יש לזכויות הללו משמעות עצומה, וכך גם לשירותים שמסייעים בהשגתן כמו זה של חברת בשביל הזכויות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.