סרטן ריאות תסמינים

סרטן ריאות תסמינים
תוכן עניינים

סרטן ריאות תסמינים

סרטן הריאות הוא אחת ממחלות הסרטן המוכרות לנו במידה הרבה ביותר, ולא רבים יודעים שמדובר במחלה "חדשה" למדי שהתפתחה בעיקר בשל התרבות התעשייתית והמודרנית שבה אנחנו חיים. משום שמדובר במחלה קטלנית, שזיהוי מוקדם שלה משפר באופן משמעותי את סיכויי ההחלמה או לפחות השליטה בה, חשוב מאוד להכיר בהקשר של סרטן ריאות תסמינים שכיחים, ובכך נתמקד במאמר זה.

סרטן ריאות תסמינים וזכויות רפואיות - פטור ממס הכנסה

על הריאות באופן כללי

הריאות הן האיבר המרכזי שאחראי על תהליך הנשימה בגוף שלנו, וקל להבין שאי אפשר לחיות בלי עבודה תקינה של הריאות לאורך זמן. כאשר הריאות נפגעות כתוצאה מסרטן הריאות, מדובר במצב קטלני שהטיפול היעיל בו הכרחי בשביל להאריך את חיי המטופל. עם זאת, סרטן הריאות הוא לא בהכרח מחלה אחת, וחשוב להכיר בהקשר של סרטן ריאות תסמינים שכיחים בשביל לנסות ולאתר מחלה שכזו בשלב מוקדם. בנוסף, חשוב גם להכיר את הזכויות הסוציאליות להן זכאים חולי סרטן הריאות – ובמחלה קשה שכזו מדובר בזכויות משמעותיות שנעות בין פטור ממס הכנסה לנכות כללית.

סרטן ריאות וסוגים עיקריים שלו

סרטן הריאות הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בעולם כיום, ולמעשה מדובר במחלה חדשה יחסית, שאין הרבה עדויות לה בכתבים רפואיים לפני תחילת המהפכה התעשייתית והמאה ה-20 בפרט.

ניתן להניח שזיהום האוויר הגובר, ביחד עם הפופולריות ההולכת וגדלה של עישון, הם אלה שהפכו את המחלה הזו, שלמעשה לא הייתה מוכרת כלל לפני כן, לאחת המחלות השכיחות בעולם המערבי. סוגי סרטן הריאה העיקריים הם סרטן בתאי הריאה ה"קטנים" (small cell, SCLC) וגידולים בתאים הלא קטנים (NSCLC). הקבוצה השנייה הזו מחולקת בעצמה לשלושה סוגים עיקריים – אדנוקרצינומה (שהוא הגידול השכיח ביותר), גידול בתאי הקשקש (הקשור ביותר לעישון), וגידול בתאים הגדולים.

ישנם סוגי סרטן נוספים הקשורים, בין היתר, לחשיפה לאסבסט וחומרים מזיקים נוספים.

פטור ממס הכנסה לחולי סרטן ריאות תסמינים

סרטן ריאות תסמינים מרכזיים

במקרים של סרטן ריאות תסמינים יתרכזו בעיקר במערכת הנשימה, מה שעשוי להקשות על זיהוי ואבחנה שלהם במטופלים מבוגרים ומעשנים.

שיעול

בכמעט כל מקרה של סרטן ריאות תסמינים יכללו שיעול. לרוב המטופלים יהיה שיעול קיים משום שהם מעשנים, אך שינוי באופי השיעול ו/או שיעול דמי יכולים להעיד על תהליך סרטני.

קוצר נשימה

במצבי סרטן ריאות תסמינים יכללו במקרים רבים קוצר נשימה בשל התהליך הסרטני שתופס מקום במערכת הנשימה. גם כאן חשוב לאתר הידרדרות במצב, במיוחד בחולים מבוגרים עם מחלת ריאות חסימתית קיימת.

ירידה במשקל

כמו במחלות סרטניות רבות אחרות, גם במקרי סרטן ריאות תסמינים יכללו ירידה משמעותית במשקל בזמן קצר, בדרך כלל בשלבים מתקדמים של המחלה.

כאבים

הכאבים האופייניים לסרטן הריאות הם כאבים בחזה, ובשלבים מתקדמים יותר גם כאבי עצמות. כאבים שמחמירים במהלך שיעול או בנשימה עמוקה יכולים להעיד גם הם על תהליך סרטני.

דלקת ריאה

דלקות ריאה הן לא סימן לסרטן בפני עצמן, אך אם ישנה דלקת ריאה עיקשת שלא חולפת גם תחת טיפול אנטיביוטי מתאים, הדבר צריך להעלות חשד לתהליך סרטני בריאות.

תחושה כללית רעה

גם כאן הדבר דומה למחלות סרטניות רבות אחרות. במצבי סרטן ריאות תסמינים יכללו לא פעם תחושה כללית רעה, חום, חולשה והזעות לילה.

קלאבינג

קלאבינג, או התאלות של האצבעות, הוא תהליך בו האצבעות הופכות בהדרגה לבעלות מראה של אלה (קלאב באנגלית) – מתרחבות ומתעגלות בקצה, עם התנפחות משמעותית של הציפורניים. במקרים של סרטן ריאות תסמינים יכללו קלאבינג – אך לא מדובר בתסמין ספציפי, שכן הוא אופייני למחלות נשימתיות אחרות גם כן, ונובע ממצב של מצוקה בחמצן בקצוות הגוף.

סרטן ריאות תסמינים

איך מטפלים בסרטן הריאות?

הטיפול בסרטן הריאות משתנה בין סוגי הסרטן השונים, אך יש מאפיינים כלליים שניתן להצביע עליהם – הטיפול יכלול בדרך כלל שילוב של כימותרפיה, הקרנות ולעתים גם טיפולים ביולוגיים אם המטופל מתאים להם. טיפול כירורגי להוצאת הגידול ו/או להשתלת ריאה הוא יעיל הרבה פחות מאשר במחלות סרטניות אחרות, ולרוב פונים אליו רק כמוצא אחרון או כטיפול משלים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

התמודדות עם סרטן הריאות כרוכה במיצוי זכויות רפואיות

סרטן הריאות הוא מצב לא פשוט כלל.

במצבי סרטן ריאות תסמינים של המחלה ושל הטיפול בה גם יחד יכולים להיות משמעותיים, ולפגוע באופן מהותי באורח חיי המטופל. לכן, הזכויות הסוציאליות שמגיעות למטופל שמאובחן עם סרטן ריאות הן חשובות ביותר – מקצבאות ועד פטור ממס הכנסה ותו נכה. מטרת הזכויות הסוציאליות האלה היא לאפשר למטופל חיים נוחים ככל הניתן, בכדי שיוכל להתעסק במחלה ובטיפול בה באופן מלא ובלתי מופרע – הבריאות שלכם חשובה הרבה יותר מהתמודדות עם פטור ממס הכנסה ועם הבירוקרטיה הישראלית.

מיצוי הזכויות האלה יכול להיות תהליך לא פשוט בפני עצמו, שגוזל מהמטופל ומשפחתו זמן ומשאבים לא מעטים. לכן, שירות שמסייע במיצוי זכויות סוציאליות, כמו זה של חברת בשביל הזכויות, יכול להיות משמעותי ביותר במצבי סרטן הריאות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.