עמידות לאינסולין

עמידות לאינסולין
תוכן עניינים

עמידות לאינסולין – מימוש זכויות רפואיות לחולי סוכרת

גוף האדם הוא לא הדבר הגדול ביותר שקיים, ולמרות זאת הוא כולל בתוכו חומרים ותהליכים מורכבים במיוחד. אינסולין הוא דוגמא להורמון שנמצא בגוף שלנו, כאחד מתוך הורמונים רבים, והוא אחראי לתהליך חשוב במיוחד בכל מה שקשור לאנרגיה הזמינה שלנו. במאמר הבא נסקור מצב בעייתי, בו לגוף יש עמידות לאינסולין.

עמידות לאינסולין

הורמון האינסולין

אינסולין הוא אחד מההורמונים שנמצאים בגוף האדם. הורמונים הם חלבונים מסוימים, שיוצרים אפקט מסוים, השפעה כלשהי בגוף שלנו או שותפים לתהליך כולל יותר במערכות מסוימות. הורמון האינסולין מופרש מהלבלב שלנו. כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות, לרוב לאחר ארוחה הכוללת פחמימות, קולטנים בכלי הדם גורמים ללבלב להפריש את הורמון האינסולין לדם. הורמון זה מאפשר לסוכר שנמצא בדם להיכנס אל התאים שמרכיבים את הגוף שלנו. הסוכר מהווה מקור אנרגיה לגוף האדם, כך שכניסתו לתאים היא הכרחית.

כיצד הוא מאפשר כניסת סוכר לדם?

הורמונים עובדים בצורה שדי פשוטה להבנה. הורמון הוא חלבון שיכול להיקשר לנקודות מסוימות שנמצאות על גבי התא. נקודות אלו מכונות "קולטנים". הורמון מסוים נקשר אל קולטן מסוים, ובכך יוצר תגובה כלשהי. כאשר האינסולין נקשר לקולטן הייעודי לו שנמצא על גבי התא, הקרום של התא הופך לחדיר לסוכר. כך יכול הסוכר להיכנס פנימה בקלות אל התא.

עמידות או תנגודת לאינסולין

מצב שאינו תקין מבחינה בריאותית הוא מצב בו הגוף עמיד לאינסולין. מצב זה מכונה עמידות לאינסולין או תנגודת לאינסולין. במצב זה הלבלב מפריש אינסולין, אך התאים לא מגיבים לנוכחותו. בכך כמות הסוכר בדם נשארת גבוהה ותסמינים שונים עשויים להופיע. פטור ממס הכנסה עשוי להינתן לאנשים הסובלים ממצב זה.

התסמונת המטבולית

הסוכר לא נשאר סתם בדם. כאשר הוא נמצא בדם בכמויות גבוהות, הוא גורם לתסמינים שונים. כאשר תסמינים שונים, כמו השמנה, יתר לחץ דם ורמות שומן גבוהות בדם נגרמות עקב הימצאות סוכר בכמויות גבוהות בדם, זהו מצב של התסמונת המטבולית, שהלוקים בה הם בעלי סיכוי גבוה לפתח סוכרת סוג 2.

סוכרת סוג 2

מחלת הסוכרת היא אחת מהמחלות הכי מוכרות שיש, ולא סתם. הרבה מאוד מבוגרים וילדים חולים בה באופן יחסי. סוכרת סוג 2 היא סוכרת שנגרמת כתוצאה מעודף סוכר בדם, שמקורו בתנגודת לאינסולין. פטור ממס הכנסה עשוי להינתן לסובלים ממחלה זו.

סיבוכים אפשריים

מחלת הסוכרת מאפשרת מחייה רגילה באופן יחסי עם הטיפול הנכון. מי שמזניח את הטיפול במחלה עשוי להיקלע לסיבוכים כמו כף רגל סוכרתית. אנשים עם סיבוך זה עשויים להיות זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

טיפול מקדים

ברגע שיש לכם תסמינים מסוימים הקשורים לתסמונת המטבולית או למחלת הסוכרת, מוטב שתפנו אל רופא. טיפול מקדים מרופא במחלת הסוכרת יכול לאפשר לכם לחיות את החיים שלכם בצורה איכותית יחסית, עם פגיעה מינימלית בשגרה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.