ערכים של סוכר בדם

ערכים של סוכר בדם
תוכן עניינים

מה אומרים ערכים של סוכר בדם

הגוף שלנו הוא מכונה מורכבת ביותר. מצד אחד לעתים נראה שכל המנגנונים והפעילויות בו הן מבולגנות וחסרות דפוס. מצד שני, כל אלה עובדים ביחד בתפקוד מופלא וסנכרון בלתי נתפס.

יחד עם זאת, הגוף הוא מערכת מאוד רגישה, וחוסר איזון בחלק מהמדדים התזונתיים עלול להוביל לבעיות בריאותיות משמעותיות.

אחד מהמדדים החשובים הללו הוא מדד הסוכר בדם. המאמר הבא ידבר מעט על ערכי הסוכר בדם ועל חשיבותם.

ערכים של סוכר בדם

מה תפקידו של הסוכר בגוף האדם?

הסוכר הוא למעשה הדלק של כל גוף אנושי, ועוד מינים רבים של בעלי חיים. הסוכר שיש לנו בדם (הנקרא גלוקוז) הוא מקור האנרגיה העיקרי של הגוף המאפשר לו לבצע את כל הפעולות שהוא צריך לבצע באופן שוטף. במסגרת תהליך ביולוגי עתיק יומין מבחינה אבולוציונית, הגוף שלנו מפרק פחמימות ורב – סוכרים לגלוקוז, מה שמקנה לגוף את האנרגיה שהוא צריך כדי להתקיים.

מה ההשלכות של רמות לא תקינות של סוכר בדם?

רמות לא תקינות של סוכר יכולות לבוא בשני אופנים: רמות סוכר גבוהות בדם, ורמות סוכר נמוכות בדם. לשתיהן יש השלכות שליליות על תפקודו השוטף של הגוף והן עלולות לגרום לנזקים משמעותיים. סוכר נמוך מדי עלול להוביל להכרה מעורפלת, התקפי פרכוס, בלבול, ואף למוות. רמות סוכר גבוהות מדי לאורך שנים עלולות להוביל לנזק בלתי הפיך לעיניים, כליות, עצבים, וכלי הדם.

רמות סוכר לא תקינות בדם עלולות להעיד על הימצאותה של מחלת הסוכרת בקרב החולה. סוכרת היא מחלה רצינית אשר עלולה להשפיע על אורח חייו של אדם בצורה ניכרת. במקרים חמורים של סוכרת אשר גורמת לאחוזי נכות מספיק גבוהים, ניתן אפילו פטור ממס הכנסה עבור אלה הסובלים ממנה.

אילו ערכי סוכר נחשבים לא תקינים?

כאמור, מאזן הסוכר בדם אמור להישמר בטווחים תקינים כדי למנוע חוסר או עודף בסוכר. הטווח התקין לסוכר לאחר צום אמור להיות בין 70 ל-100 מיליגרם לדציליטר. ערכים הגבוהים מ-126 מיליגרם לדציליטר אמורים להדליק נורה אדומה, ועל הנבדק לדבר עם רופא בהקדם על מנת לקבל ייעוץ רפואי בנושא.

כיצד מטפלים בעודף/חוסר סוכר?

השלב הראשון בטיפול בהיפרגליקמיה (עודף סוכר בדם) וחוסר סוכר בדם (היפוגליקמיה) הוא תמיד יצירת קשר עם רופא. במסגרת טיפול בהיפרגליקמיה המטופל יקבל נוזלים דרך עירוי הנדרשים להורדת רמת הסוכר, כגון אינסולין. (הורמון שמוריד את רמות הסוכר בדם) במקרה של היפוגליקמיה חשוב לספק למטופל מקור סוכר זמין ומהיר, כמו פחמימות למשל. ממתקים ושתייה ממותקת מהווים אחת מהדרכים להחזיר את הסוכר לרמות תקינות.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

ערכי סוכר לא תקינים עלולים להוביל לצרות רפואיות רבות. על כן, חשוב לבצע מעקב תמידי אחריהם ולהתייעץ עם הרופא במידת הצורך. לא כדאי למצוא את עצמנו מאושפזים בבית חולים בעקבות הנזקים שעלולים להיגרם מכך.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.