פדיקור לחולי סוכרת כללית

פדיקור לחולי סוכרת כללית
תוכן עניינים

פדיקור לחולי סוכרת כללית – טיפולים מיוחדים לחולי סוכרת

ככלל, נהוג לחלק חולי סוכרת לחולים בסוכרת מסוג 1 וחולים בסוכרת מסוג 2. מחלות הסוכרת הללו גורמות לנזקים שונים שחלקם מתמקדים בבעיות שונות ברגליים ובעיקר בכפות הרגליים.

בכתבה זו נפרט על חולי סוכרת מסוגים שונים, על הנזקים שהמחלה מחוללת לרגליהם של החולים ועל פדיקור המהווה אחת מהאופציות הטיפוליות בנזקים אלה.                

פדיקור לחולי סוכרת כללית

הנזקים לרגליים של חולי סוכרת

הנזקים במחלות הסוכרת השונות נגרמים בעיקר מכך שהדם של החולים במחלה רווי בסוכר. סוכר זה גורם לנזקים שונים למערכות הדם, בעיקר לכלי דם כמו ורידים, עורקים ונימים.

הנזק גורם פעמים רבות לירידה של כמות הדם העוברת בכלי הדם הללו. אזור הרגליים הינו רגיש במיוחד לנזקים של זרימת דם. רגל שלא מוזרם אליה מספיק דם, יכולה לסבול מנמק וכתוצאה מכך יש חולים שעוברים כריתת רגליים.

גם במצבים פחות קריטיים מאלה, הסיטואציה אינה נעימה וכוללת כאבים, גרד או חוסר תחושה ברגל. במקרים כאלה, הסיכוי לפצעים ברגל עולה משמעותית. מצב זה נקרא, רגל סוכרתית.

זיהומים, יובש, יבלות וציפורניים חודרניות נגרמים לעיתים קרובות לרגליים סוכרתיות.

פדיקור להפחתת הנזקים של מחלות הסוכרת

אחת הדרכים לשפר את מצב הרגליים של חולי סוכרת מסוגים שונים היא על ידי פדיקור. פדיקור הוא טיפול סמי-רפואי סמי-קוסמטי, שנערך על ידי מטפלים מוסמכים שעברו הכשרה מקצועית מתאימה.

במהלך הפדיקור הרגל מושרית במים עם חומרים שמרככים ומחטאים את העור. חשוב להקפיד על כך שהמים יהיו בטמפרטורה שלא תפגע ברגלי המטופל.

לאחר מכן יש לקלף את השכבות היבשות של העור, ואת הזיהומים השונים יש להסיר. במידה ויש בעיה באזור הציפורניים, מטפלים גם בה על ידי מכשור ייעודי.

לטיפול בחולי סוכרת יש צורך במטפל או מטפלת מומחים ומנוסים בתחום.

נושאים בפדיקור רפואי שייחודיים לחולים סוכרת

ההבדל המשמעותי ביותר בין פדיקור רפואי לחולים כלליים לבין פדיקור רפואי לחולי סוכרת, הוא הצורך להיות עדינים בצורה מיוחדת ולשמור על היגיינה גבוהה בצורה הקפדנית ביותר האפשרית. זאת משום, שהרגליים של חולי סוכרת עלולות לסבול מחתכים, כוויות וזיהומים בקלות רבה מאוד.

נכות שמתפתחת אצל חולי סוכרת בגלל נזק לרגליים

אחת הסיבות העיקריות לפטירתם של אנשים שסובלים מסוכרת היא נמקים ופצעים קשים ברגליים. חולי סוכרת רבים מתקשים בהליכה וסובלים מכאבים ובעיות ברגליים. נכות ברגליים כתוצאה מסוכרת יכולה להביא לקבלת הטבות ממשלתיות שונות כמו פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

 

קבלת הכרה בנכות של חולי סוכרת

בכדי לקבל הכרה בנכות כתוצאה מסוכרת או לקבל הטבות ממשלתיות, יש לפנות לביטוח לאומי בצירוף כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים.

מחלת הסוכרת יכולה לאפשר לחולה לקבל הטבות שונות כמו פטור ממס הכנסה ותו נכה לרכב. הטבות אלה ניתנות בדרך כלל על בסיס של אחוזי נכות. קיים מסלול נוסף לקבלת פטור ממס הכנסה, שלא מצריך הכרה בנכות בכדי לקבלו.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.