פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב עם חברת בשביל הזכויות

אישור פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב
תוכן עניינים

פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב

התקף לב הוא מצב חירום רפואי, שיכול להוביל למותו של האדם החווה אותו. גם אם חייו של אותו אדם ניצלו הודות לטיפול רפואי נכון ואיכותי, הוא עדיין עשוי למצוא את עצמו סובל מנכות קשה. עבור אנשים שסובלים מנכות קשה במדינת ישראל, קיימת הטבת מס משמעותית בדמות פטור ממס הכנסה, גם לאחר התקף לב. 

פטור ממס הכנסה

נתחיל מהסוף – פטור ממס הכנסה הוא דבר אפשרי וקיים, גם עבור אנשים שעברו התקף לב. פטור זה הוא אחת מבין הטבות המס השונות שמציעה המדינה. למדינה יש תכנון מסוים ודרך מסוימת לסייע לאוכלוסיות שונות, במקרים שונים, וזאת בין היתר באמצעות הטבת מס. הטבת מס יכולה לסייע בצורה כלכלית למקבל ההטבה. במקרה של פטור מתשלום מס הכנסה, היא תסייע למקבל ההטבה בצורה משמעותית מבחינה כלכלית, שכן מקבל הפטור הוא אדם בעל נכות קשה, שבאופן הגיוני גם ההכנסה שלו נפגעת כתוצאה מכך.

מי זכאים לקבל את הפטור?

באופן עקרוני, גם אנשים לאחר התקף לב יכולים לקבל פטור מתשלום מס הכנסה, אך הפטור לא מיועד אליהם בצורה מיוחדת. פטור מתשלום מס הכנסה מיועד למי שסובל מנכות קשה כאמור. המדינה קבעה שנכות קשה מספיק לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה, היא ליקוי גופני מסוים, שנקבעו עבורו אחוזי נכות בגבוה של 90% או יותר מכך. גם אנשים שסובלים ממספר ליקויים גופניים יכולים לקבל פטור ממס הכנסה, אם סך אחוזי הנכות של הליקויים הוא 90%, ובמידה שאחד מהליקויים עומד על 40% נכות ומעלה.

פטור ממס הכנסה לחולי התקף לב

פטור בעקבות מחלות

פטור ממס הכנסה לנכים יכול להינתן גם בעקבות מחלות. לרוב, נכות נקשרת עם פציעות או תאונות. בישראל למשל, הרבה מאוד אזרחים מתווספים לאוכלוסיית הנכים בישראל בעקבות תאונות עבודה ותאונות דרכים. גם תאונות בצה"ל גורמות לכך שיש יותר ויותר נכי צה"ל מדי שנה. למרות זאת, חלק גדול מאוכלוסיית הנכים, מקורו באנשים שלקו במחלות שונות. מחלת הסרטן, מחלות נשימתיות, סוכרת, דלקות כרוניות, מחלות דם וגם מחלות לבביות, כמו התקף לב – כל אלו עשויים להוביל לנכות שתזכה בקבלת פטור ממס הכנסה.

התקף לב – אוטם בשריר הלב

התקף לב הוא הכינוי העממי שניתן למצב הרפואי הקרוי "אוטם שריר הלב". באופן פשוט, הלב שלנו הוא שריר, וכמו כל השרירים והחלקים השונים בגוף, הוא מקבל דם שמכיל חמצן, הדרוש לתפקודו. כאשר עורק שמזין את שריר הלב בדם נחסם, באופן מלא או חלקי, חלק מסוים משריר הלב לא יקבל דם וייווצר נמק. הנמק יפגע ביכולת של שריר הלב לעבוד, וכאשר יכולת זו נפגעת, חייו של הנפגע נמצאים בסכנה.

ההשלכות לאחר התקף לב

למזלנו, הרפואה המודרנית מסוגלת לטפל במצב של אוטם בשריר הלב. באמצעות מכשור רפואי מיוחד ומיומנויות מרשימות של הרופאים, ניתן לפתוח את הסתימה שנוצרה בכלי הדם ולאפשר לדם לזרום. הבעיה היא שנזק שנוצר עשוי להישאר, ותפקוד שריר הלב ייפגע בצורה משמעותית ברוב המוחלט של המקרים, גם אם הטיפול שניתן סייע בעצירה של הידרדרות נוספת ואפשרית במצבו של המטופל.

נכות עקב התקף לב

אדם שעבר התקף לב וטופל, ישוחרר בסופו של דבר לביתו עם הנחיות להמשך חייו, מעיין "עשה ואל תעשה". מצבו כעת, עם לב שמתפקד בצורה פחות טובה, מצריך התנהלות נכונה על מנת למנוע הישנות של התקף לב, או הידרדרות למצבים בריאותיים חמורים יותר. למשל, חלק גדול מהאנשים שלוקים בהתקף לב מפתחים אי ספיקת לב, מצב בו הלב כושל בפועלת הזרמת הדם בצורה תקינה. בעקבות התפתחויות של אי ספיקת לב אצל מטופלים רבים, ובעקבות המגבלות שנוצרות בעקבות ההשלכות של התקף הלב, חלק מסוים מהאנשים שעברו התקף לב מפתחים נכות.

אחוזי נכות דרושים לקבלת הפטור

אחוזי הנכות הדרושים לקבלת פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב אינם שונים מהאחוזים הדרושים לקבלת פטור ממס הכנסה בעקבות כל נכות אחרת. במידה ומדובר בליקוי אחד שמסב נכות למטופל, אם אותו ליקוי עומד על פחות מ-90% נכות שנקבעו עבורו, לא יוכל המטופל לקבל פטור מתשלום מס הכנסה.

פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב

מצב קבוע

אומנם הרפואה המודרנית יודעת כיצד לטפל באוטם שריר הלב, אך מדובר על טיפול שמטרתו היא לייצב את מצבו של המטופל ולמנוע החמרה. כאשר שריר חווה נמק, הוא לא מסוגל לחזור למצב הקודם בו היה. לכן, אנשים שלוקים בהתקף לב, נשארים עם נכות קבועה במידה מסוימת. קבלת פטור ממס הכנסה עשויה להיות זמנית או קבועה. במקרה של אנשים שסבלו מאוטם בשריר הלב, הפטור שהם יקבלו ככל הנראה יהיה קבוע, מכיוון שהועדה הרפואית שבוחנת את המצב של מבקש הפטור לא אמורה להעלות על הדעת שאמור לחול שיפור במצב הנכות שלו, עקב שיקום רפואי או טיפול מיוחד.

תקרת ההכנסה ופטור מתשלום מס הכנסה

עבור אנשים שמקבלים פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב, וגם עבור אנשים שמקבלים פטור מתשלום מס הכנסה עקב סיבה אחרת, תקרת ההכנסה היא דבר שחשוב להכיר. תקרת ההכנסה נקבעה על ידי המדינה, על מנת שהיא תוכל להבדיל בין אנשים שמקבלים את הפטור ואין להם יכולות כלכליות חזקות, לבין אנשים שהיכולת הכלכלית שלהם מספיק חזקה אך גם הם זכאים לפטור. אדם שמכניס מעל לסכום שנקבע בתקרה, ישלם מס הכנסה באופן חלקי, אפילו אם יש לו פטור מתשלום מס הכנסה.

שכירים או עצמאים?

גם שכירים וגם עצמאים יכולים לקבל פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב. ההבדל הוא שבעוד שעצמאי אחראי על תשלום המס שלו בעצמו, והוא זה שמנהל ממשק עם רשות המיסים, אצל שכיר המצב שונה. יש להציג למעסיק את אישור קבלת הפטור כפי שניתן מרשות המיסים, על מנת שניתן יהיה שלא לשלם יותר מס הכנסה בצורה חוקית.

אישור פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב

ועדה רפואית וליווי מקצועי

הגוף המשמעותי ביותר בכל מה שקשור למימוש הזכות לקבלת פטור ממס הכנסה לאחר התקף לב שגורם לנכות קשה, היא כנראה הוועדה הרפואית בביטוח הלאומי. ועדה זו אחראית על קביעת אחוזי הנכות, שבסופו של דבר יקבעו אם מגיש הבקשה יוכל לקבל את הפטור או שלא. גופים מקצועיים כמו חברת בשביל הזכויות מציעים בין היתר ליווי מקצועי בוועדה הרפואית.

החזר מס

החזרי מס ניתנים על ידי המדינה כאשר היא גובה יותר מדי מס ממה שהייתה אמורה מאזרח כזה או אחר. הדבר רלוונטי גם למי שמחזיק באישור פטור ממס הכנסה. פטור ממס הכנסה יכול להינתן זמן רב אחרי שמחזיק הפטור הפך לזכאי מבחינה רפואית. לכן, מי שקיבל פטור יכול להגיש בקשה לקבלת החזר מס עקב סיבה זו, ולקבל סכומים כספיים גדולים מרשות המיסים.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

מימוש הזכות

מימוש הזכות לקבלת פטור ממס הכנסה עקב סיבות רפואית לאחר התקף לב מתבצע בצורה פשוטה. יש לקבוע תור לוועדה רפואית בביטוח הלאומי, להגיש את כל המסמכים הרפואיים הדרושים אל הוועדה, ובמידה ונקבעו אחוזי הנכות הדרושים, יש להגיש בקשה אל רשות המיסים באמצעות טופס ייעודי.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.