רגליים נפוחות סוכרת

רגליים נפוחות סוכרת
תוכן עניינים

רגליים נפוחות סוכרת – זכויות חולי סוכרת

חולי סוכרת עשויים למצוא את עצמם סובלים מתסמינים שונים. חלק מהתסמינים האלו חמורים פחות, בעוד שחלק חמורים הרבה יותר ועשויים לא רק לפגוע באיכות החיים של המטופל, אלא גם לסכן את שלומם של איברים בגופו. במאמר הבא נסביר על רגליים נפוחות לאנשים החולים בסוכרת.

רגליים נפוחות סוכרת

מנגנון מחלת הסוכרת

מחלת הסוכרת היא לא עוד סתם מחלה. מדובר באחת מהמחלות השכיחות ביותר בעולם המערבי כיום. רבים סובלים מסוכרת גם בישראל. סוכרת מתחלקת לסוכרת סוג 1, הנגרמת בעקבות אי הפרשה של ההורמון אינסולין אל מחזור הדם מהלבלב, ולסוכרת סוג 2, הנגרמת עקב תנגודת (התנגדות) של הגוף להורמון אינסולין. התוצאה זהה בשני המקרים – כמויות גבוהות של סוכר בדם. פטור ממס הכנסה ניתן לחולי סוכרת במצב חמור.

כמויות גבוהות של סוכר בדם

כמויות גבוהות של סוכר (גלוקוז) בדם באופן קבוע הן הסימן הברור ביותר למחלת הסוכרת באשר היא. כמויות אלו נגרמות מכיוון שהסוכר לא יכול להיכנס לתא, בין אם מכיוון שהורמון האינסולין לא משפיע על תאי הגוף ובין אם מכיוון שהורמון זה אינו מופרש. אם המחלה אינה מאוזנת, כמויות גבוהות אלו עשויות להסב נזקים משמעותיים.

רגליים נפוחות ובצקות

לא מעט חולי סוכרת סוג 2, בה הגוף לא מושפע מאינסולין, מפתחים תסמין של רגליים נפוחות. רגליים נפוחות אלו הן למעשה רגליים שיש בהן בצקות. בצקת היא מצב בו נוזל מצטבר בחלל מסוים בגוף, בדרך כלל חלל שקרוב לעור. לגוף יש מנגנונים להתמודדות עם נוזלים, אך אצל חולי סוכרת מנגנונים אלו עשויים להיכשל בסבירות גבוהה באזור הרגליים.

כיצד זה נגרם?

כמות הסוכר הגבוהה בדם מזיקה באופן ברור לגוף. מי שנפגעים מכך למשל הם כלי הדם. הסוכר יכול להוביל לשחיקה של כלי הדם ולהצטברות של נוזל בין תאי ונוזלים נוספים במקום אחד ברגליים, מה שיוצר בצקות ומראה נפוח לרגליים.

כף רגל סוכרתית

מצב חמור יותר לפגיעה ברגליים אצל אנשים הסובלים מסוכרת סוג 2 קרוי כף רגל סוכרתית. במצב זה נפגעת כף הרגל גם בכלי הדם המזינים אותה וגם בעצבים שקשורים אליה. פגיעות אלו עשויות להיות בלתי הפיכות.

השלכות של כף רגל סוכרתית

אדם הסובל מכף רגל סוכרתית עשוי לסבול מנפיחות בכף הרגל ומחוסר תחושה, עקב פגיעה עצבית. חוסר התחושה מוביל לפצעים שמתפתחים לדלקות, בהן מתקשה להבחין המטופל. בסופו של דבר עשויים הרופאים לבצע כריתה של הגפה, כדי למנוע הדרדרות. כריתת רגל יכולה לזכות בקבלת פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

הימנעות ממצב כזה

ניתן להימנע מבצקות ברגליים ומכף רגל סוכרתית. חולי סוכרת, מכל סוג שהיא, צריכים לשאוף לאיזון רמות הסוכר שלהם בדם. את זה הם יכולים לעשות באמצעות מעקב אחר רמות הסוכר באמצעות מד סוכר, קבלת טיפול ופיתוח הרגלים בריאים, הקשורים לתזונה ולספורט.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.