תא לחץ לחולי סוכרת

תא לחץ לחולי סוכרת
תוכן עניינים

תא לחץ לחולי סוכרת – מימוש זכויות רפואיות לחולי סוכרת

סוכרת, היא מחלה מטבולית כרונית הפוגעת במיליוני אנשים ברחבי העולם. היא נוצרת מחוסר יכולת של הגוף לייצר או להשתמש נכון באינסולין, ההורמון המווסת את רמות הסוכר בדם. לאורך זמן, סוכרת בלתי מבוקרת עלולה להוביל למגוון של בעיות בריאותיות חמורות, הכוללות בין היתר נזק עצבי, אי ספיקת כליות, עיוורון ומחלות לב וכלי דם.

כדי לנהל את מצבם, חולי סוכרת רבים מסתמכים על זריקות אינסולין, תרופות דרך הפה ושינויים באורח החיים, כגון תזונה ופעילות גופנית. עם זאת, ישנו טיפול פחות מוכר לסוכרת שזוכה לתשומת לב בקהילה הרפואית: תא הלחץ.

תא לחץ לחולי סוכרת

פעולת תא הלחץ

תא לחץ, המכונה גם תא טיפול בחמצן היפרברי, הוא מכשיר המספק 100% חמצן טהור למטופל בלחצים אטמוספריים גבוהים. החולה שוכב בתוך החדר, אשר בלחץ פי שניים עד שלושה מהלחץ האטמוספרי הרגיל. הלחץ גורם לגוף המטופל לספוג יותר חמצן מהרגיל, פעולה שיש לה מספר השפעות מועילות. עבור חולי סוכרת, אחד היתרונות העיקריים הוא שיפור זרימת הדם, ואספקת החמצן לרקמות שסובלות בדרך כלל מהובלת חמצן גרועה עקב המחלה.

ריפוי פצעים

אחד הסיבוכים של סוכרת הוא ריפוי לקוי של פצעים. רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לפגוע בכלי דם ובעצבים, מה שמוביל להפחתת מחזור הדם ולאובדן תחושה בגפיים. בעיה זו, יכולה להקשות על חולי סוכרת לרפא פצעים וזיהומים בכפות הרגליים, מה שעלול להוביל בסופו של דבר לקטיעות. טיפול בחמצן היפרברי, הוכח כמשפר ריפוי פצעים בחולי סוכרת על ידי הגברת זרימת הדם ואספקת החמצן לרקמות החולות. הטיפול יכול לסייע במניעת זיהומים, להפחית את הצורך בקטיעה ולשפר את איכות החיים הכללית של חולי סוכרת.

יתרונות נוספים

בנוסף לשיפור ריפוי הפצעים, טיפול בחמצן היפרברי הוכח כבעל יתרונות נוספים גם עבור חולי סוכרת. לדוגמה, זה יכול להפחית דלקת, לקדם אנגיוגנזה (צמיחה של כלי דם חדשים), ולשפר את יכולת המערכת החיסונית להילחם בזיהומים. הטיפול עשוי גם לעזור להפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת

בישראל, קיימות הטבות במס הכנסה ואף פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת. על פי החוק הישראלי, חולי סוכרת זכאים לפטורים והנחות מסוימות ממס. לדוגמה, ייתכן שהם יוכלו לנכות הוצאות הקשורות לטיפול הרפואי שלהם, כגון עלות אינסולין, מדי גלוקוז וציוד רפואי אחר. הם אף עשויים להיות זכאים לקצבת נכות אם מצבם מונע מהם לעבוד. הטבות מס אלו, יכולות לסייע בקיזוז חלק מהנטל הכספי של ניהול סוכרת, שיכול להיות הוצאה ניכרת.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

טיפול בחמצן היפרברי, הוא אפשרות טיפול מבטיחה עבור חולי סוכרת, במיוחד אלו עם ריפוי פצעים לקוי או בעיות במחזור הדם. חשוב שספקיות שירותי הבריאות יהיו מודעות לאפשרות הטיפול הזו, וישקלו אותה כחלק מתוכנית מקיפה לניהול סוכרת.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.