תזונה נכונה לסוכרתיים

תזונה נכונה לסוכרתיים
תוכן עניינים

תזונה נכונה לסוכרתיים – איך היא יכולה לעזור להתמודדות עם המחלה

מחלת הסוכרת, היא מצב כרוני המשפיע על מיליוני אנשים בעולם. תזונה נכונה, היא היבט חיוני בניהול סוכרת, שכן היא עוזרת לווסת את רמות הסוכר בדם, למנוע סיבוכים ולקדם את הבריאות הכללית. במאמר זה, נדון בחשיבותה של תזונה נכונה לחולי סוכרת ונספק מספר טיפים לשמירה על תזונה בריאה.

זכויות רפואיות לחולי סוכרת

כאמורֿ, עם מחלת הסוכרת החולה זכאי גם לזכויות רפואיות ועזרה מהביטוח הלאומיֿ, שתי ההטבות המוכרות ביותר הן פטור ממס הכנסה וקצבת נכות כללית..

על הזכויות הרפואיות של חולי הסוכרת ואיך מממשים אותן נפרט בהמשך..

תזונה נכונה לסוכרתיים

בחירת מזונות דלי פחמימות

אחד הגורמים המרכזיים בניהול סוכרת, הוא שליטה ברמות הסוכר בדם. ניתן להשיג זאת באמצעות שילוב של תרופות, פעילות גופנית ותזונה בריאה. בכל הנוגע לתזונה, חולי סוכרת צריכים לשים לב לסוגי וכמויות הפחמימות שהם צורכים. פחמימות מתפרקות לגלוקוז (סוכר) בגוף, מה שעלול לגרום לעלייה מהירה ברמות הסוכר בדם. לכן, חולי סוכרת צריכים לבחור מזונות דלים בפחמימות ועשירים בסיבים, שכן סיבים מאטים את ספיגת הגלוקוז לזרם הדם.

צריכת שומנים וחלבונים

בנוסף לפחמימות, חולי סוכרת צריכים גם לעקוב אחר צריכת השומנים והחלבון שלהם. יש להימנע ממזונות עשירים בשומנים רוויים וטרנס, מכיוון שהם עלולים להגביר את הסיכון למחלות לב וסיבוכים אחרים. במקום זאת, חולי סוכרת צריכים להתמקד בצריכת שומנים בריאים, כמו אלו המצויים באגוזים, זרעים ודגים שומניים. חלבון, גם הוא רכיב תזונתי חיוני לחולי סוכרת, אך יש לצרוך אותו במידה. יותר מדי חלבון עלול לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם, ולכן חולי סוכרת צריכים לשאוף לתזונה מאוזנת הכוללת מגוון מקורות חלבון.

כמויות צריכת המזון

היבט חשוב נוסף של תזונה נכונה לחולי סוכרת הוא בקרת כמויות. אכילת יותר מדי מזון, גם אם הוא בריא, עלולה לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם. חולי סוכרת צריכים לשאוף לארוחות קטנות יותר ותכופות יותר לאורך היום, כדי לסייע בוויסות רמות הסוכר בדם. בנוסף, עליהם לשים לב לגודל המנות ולהימנע מאכילת יתר.

תוספי מזון

בנוסף, חולי סוכרת צריכים לוודא שהם מקבלים מספיק ויטמינים ומינרלים בתזונה שלהם. תזונה עשירה בפירות, ירקות ודגנים מלאים יכולה לספק את החומרים המזינים הדרושים לבריאות טובה. חולי סוכרת מסוימים עשויים גם להזדקק לתוספי מזון כדי להבטיח שהם מקבלים מספיק ויטמינים מסוימים, כגון ויטמין D.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת

בישראל זכאים חולי סוכרת להטבות מסוימות במס הכנסה. הטבות אלו כוללות זיכוי מס בגין הוצאות רפואיות הקשורות לסוכרת, כגון אינסולין, מכשירי ניטור סוכר ותרופות נוספות. בנוסף, חולי סוכרת זכאים לזיכוי מס נכות ואף פטור ממס הכנסה, אם מצבם מונע מהם לעבוד או לבצע פעולות יומיומיות. כדי לקבל הטבות אלו, חולי סוכרת חייבים לספק תיעוד של מצבם וההוצאות הנלוות למצבם.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

תזונה נכונה, חיונית לחולי סוכרת כדי לנהל את מצבם ולקדם את הבריאות הכללית שלהם. ניהול זה ייעשה על ידי שימת לב לצריכת הפחמימות שלהם, בחירת שומנים בריאים ומקורות חלבון, שליטה בגודל המנות וקבלת מספיק ויטמינים ומינרלים.

מה ההבדל בין פטור ממס הכנסה וקצבת נכות כללת לחולי סוכרת

כידוע אדם החלה במחלה קשה יזדקק למשאבים רבים, ולכן מדינת ישראל מעניקה הטבות לאנשים החלו במחלות קשות, פטור ממס הכנסה כמו כן הוא ומעניק פטור מלא מתשלומי מס הכנסה למי שנקבעו לו 90% נכות ומעלה..

עם זאת במידה ואדם חלה והגיע למצב ובו הכנסתו נפגעה יוכל לקבל השלמת הכנסה עד הכנסה של 5,300 שח לחודש בשם קצבת נכות כללית, לקבלת קצבת נכות כללית יש להגיע רק ל40% נכות ולא ל90% כמו בפטור ממס.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.