תסמיני סוכרת
תוכן עניינים

תסמיני סוכרת – מימוש זכויות רפואיות לחולי סוכרת

 

לכל מחלה יש תסמינים שונים שמאפיינים אותה. באמצעות תסמינים אלו יכולים לקבל הרופאים אינדיקציה למצבו הבריאותי של האדם, אך גם אינדיקציה לעד כמה חמור מצבו הרפואי של אדם מסוים שכבר אובחן במחלה מסוימת. כמו לכל המחלות, גם לסוכרת יש תסמינים שמאפיינים אותה. במאמר הבא נסקור אותם

תסמיני סוכרת  

סוכרת

ישנן הרבה מאוד מחלות בעלום, אך מחלת הסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות והמוכרות ביותר שיודעת האנושות. מחלה זו עשויה לפגוע בצורה משמעותית באדם, כל עוד היא לא מטופלת בצורה נכונה, עד כדי כך שהיא עשויה לזכות בקבלת פטור ממס הכנסה.

מחלת הסוכרת מחולקת לסוכרת סוג 1, הידועה גם בתור "סוכרת נעורים" ולסוכרת סוג 2.

סוכרת סוג 1 היא מצב בו הלבלב אינו מתפקד בצורה תקינה ואינו מפריש את ההורמון אינסולין.

סוכרת סוג 2 היא מצב בו התאים של הגוף, שאמורים לקלוט את הורמון האינסולין, לא מצליחים לעשות זאת בצורה בה הם אמורים.  למחלת הסוכרת יש מספר תסמינים שנובעים כתוצאה מהמצב הגופני שמחלה זו יוצרת – עודף סוכר בדם.

שתן מרובה

מתן שתן בצורה מרובה וחריגה הוא לרוב התסמין הראשוני של מחלת הסוכרת. מתן השתן עשוי להיות תדיר כל כך, עד כדי כך שמי שסובל מסוכרת ימצא את עצמו מתעורר מספר פעמים באמצע הלילה כדי לתת שתן. הדבר נגרם עקב הצטברות של סוכר בדם בכמויות גבוהות. הגוף מפעיל מעיין מנגנון שמטרתו הוצאת הסוכר מהדם, על ידי שתן.

צמא

הסוכר תופס נפח גדול מאוד בדם של אדם החולה בסוכרת. לכן, הגוף מפעיל מנגנון שמנסה לשמור על יחס בין כמות הסוכר לכמות הנוזלים בדם, בדמות תחושת צמא. הדבר גורם לחולי סוכרת לשתות הרבה מאוד מים.

תחושת רעב

חולי סוכרת יכולים למצוא את עצמם גם חשים רעבים הרבה יותר מאשר האדם הממוצע, וזאת גם לאחר שהם אוכלים מזון. רמות הסוכר בדם לא תמיד יציבות אצל חולי סוכרת מטופלים, מה שעשוי ליצור מעיין בלבול בגוף, שירצה לקלוט מזון ויפעיל את תחושת הרעב.

עייפות

עייפות היא תסמין נוסף ממנו סובלים חולי סוכרת. הימצאות של סוכר בכמויות גבוהות בדם יכולה לגרום גם לבעיות בכלי הדם. דלקות בכלי הדם יכולות להוביל לעליה בכמות התאים החיסוניים. נמצא כי עליה בכמות תאים חיסוניים מסוימים גורמת גם לעייפות.

ירידה במשקל

כאשר הגוף לא מצליח לקלוט סוכר בצורה טובה, הוא מתחיל לפרק שומנים וחלבונים כדי לשמור על אנרגיה. פירוק זה, שקורה לא מעט אצל חולי סוכרת, מוביל בסוף לירידה במשקל.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

שימו לב

הופעת תסמינים אלו צריכה להדליק נורה אדומה אצל כל אדם בריא. פנו אל רופא ברגע שאתם שמים להופעה של תסמינים אלו. זכאות לקבלת פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת היא לא מצב שתרצו להגיע אליו, וניתן למנוע זאת על ידי טיפול מקדים.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.