תרופה חדשה לסוכרת 2020

תרופה חדשה לסוכרת 2020
תוכן עניינים

תרופה חדשה לסוכרת 2020

בישראל חיים קרוב לחצי מיליון ישראלים הסובלים ממחלת הסוכרת, כאשר על פי הערכות שונות, קיימים עוד כמה מאות אלפי חולים עם סוכרת שאינה מאובחנת. אבחון וטיפול נאותים בסוכרת מאפשרים לחולים למנוע את התפתחות המחלה וסיבוכים נלווים. התפתחות הטכנולוגיה ועולם הרפואה הביאו לפיתוחן של כמה תרופות חדשות ויעילות במיוחד להתמודדות עם מחלת הסוכרת

תרופה חדשה לסוכרת 2020

חשיבות האבחון והטיפול המוקדם בסוכרת

מחלת הסוכרת היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט, כשהיא מתאפיינת ברמות גבוהות של סוכר (גלוקוז בדם), כתוצאה מנטייה גנטית ו/או תפקוד לא תקין של הורמון האינסולין, האחראי על ויסות רמת הסוכר בדם.

למחלת הסוכרת קיימים תסמינים ותופעות לוואי שונות, המתחילות בתחושות צמא מוגבר וירידה במשקל ויכולות להתפתח לכדי סיבוכים מהותיים, דוגמת פגיעה בכלי דם ובמערכת העצבים. לפיכך, חשוב לאבחן ולטפל מבעוד מועד בסוכרת, באופן המסייע למנוע את התפתחות המחלה וסיבוכים נלווים.

כיצד מאבחנים סוכרת?

מחלת הסוכרת מתחלקת לשני סוגים עיקריים: סוכרת מסוג 1, הנפוצה בעיקר אצל ילדים וסוכרת מסוג 2, הנחשבת לסוג הנפוץ ביותר. את אבחון מחלת הסוכרת מבצעים באמצעות בדיקות מעבדה, דוגמת בדיקת סוכר בצום ובדיקת העמסת סוכר וכן באמצעות בדיקת סוכר בשתן.

מהן דרכי הטיפול המקובלות בסוכרת?

לכל סוג סוכרת קיימות שיטות ודרכי טיפול שונות, כאשר סוכרת מסוג 1 מטופלת לרוב על ידי הזרקות אינסולין וסוכרת מסוג 2 באמצעות תכשירים ותרופות שונות, המסייעות בעיקר בהפחתת התנגדות מערכות הגוף לאינסולין או להגברת תהליך הפרשת האינסולין מתאי הלבלב.

תרופות חדשות לסוכרת

עולם הרפואה המתקדם והמתפתח הביא לפיתוחן של מספר תרופות חדשות ויעילות במיוחד להתמודדות עם מחלת הסוכרת, ובין התרופות החדשות הללו ניתן למצוא את:

טירפטיד (מונג'רו)

תרופה זו נועדה לטיפול בסוכרת מסוג 2, כשהיא מסייעת בהפחתת רמת הסוכר בדם ומסייעת גם בירידה במשקל והיא ניתנת באמצעות הזרקה תת עורית.

גאלבוס

תרופה זו מבוססת על מנגנון עיכוב האנזים 4 – DPP והיא אחראית על איזון פעילות הלבלב ותחושת השובע.

DiaPep277

בקטגורית הגאווה הישראלית ניתן למצוא את תרופת ה – DiaPep277, המהווה פיתוח ישראלי חדשני, כשהיא משפיעה על מערכת החיסון ומסייעת בהאטת הרס תאי הבטא בלבלב.

כיצד מתמודדים עם מחלת הסוכרת?

ההתמודדות עם מחלת הסוכרת היא התמודדות מאתגרת, כאשר מלבד הטיפול התרופתי, הסובלים מהמחלה נאלצים להתמודד עם הוצאות כלכליות מרובות ובמציאות הכלכלית של ימינו, כדאי לדעת כי חולי סוכרת זכאים לקבלת החזרי מס ובמקרים מסוימים, אף פטור ממס הכנסה (בדיקת זכאות לקבלת פטור ממס הכנסה ניתן לבצע עם חברה מקצועית בתחום).

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

מחלת הסוכרת על סוגיה השונים היא אחת המחלות הנפוצות ביותר בישראל, כאשר במסגרת עולם הרפואה המתפתח ניתן למצוא מספר תרופות חדשות להתמודדות עם המחלה, כמו – טירפטיד (מונג'רו), גאלבוס ו- DiaPep277. ההתמודדות המורכבת עם המחלה קיים גם היבט כלכלי ולכן, חשוב להכיר את האפשרויות לקבלת החזר מס / פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.