תרופה חדשה לסוכרת 2022

תרופה חדשה לסוכרת 2022
תוכן עניינים

תרופה חדשה לסוכרת 2022 – הזכויות וההטבות לחולי סוכרת בשנת 2022

תחום המחקר של סוכרת מסוג 1 עדיין לא הגיע לפיתוח תרופות חדשות למחלה בשנים האחרונות. לעומת זאת המחקר לגבי סוכרת מסוג 2 התפתח בשנים האחרונות בצורה משמעותית, ולאחרונה נכנסו לשוק מספר תרופות חדשות לטיפול במחלה. בכתבה שלפניכם נסקור את טירזפטיד/מונג'רו – תרופה חדשה לסוכרת שנכנסה לשוק ב-2022

תרופה חדשה לסוכרת 2022  

טיפול תרופתי בסוכרת מסוג 2

מחלת הסוכרת מסוג 2 נגרמת על יד שילוב של מספר רב של מנגנונים שונים בגוף האדם, לכן הטיפול התרופתי בה הוא מגוון מאוד ויש להתאים אותו בצורה אישית לכל חולה. זאת בניגוד לסוכרת מסוג 1, בה הטיפול הרפואי שזמין היום כולל זריקות אינסולין בלבד.

התרופות לסוכרת מסוג 2 ניתנות בדרך כלל בשתי צורות שונות – בליעת כדורים והזרקה תת עורית. הטיפול הרפואי במחלה זאת התפתח מאוד בשנים האחרונות וכיום ישנן תרופות שפעולות על עיכוב של אנזימים שפוגעים באינסולין, כאלה שמגבירות את כושר הקבלה של האינסולין לתא, ועוד רבות אחרות.

הטיפול חדש לסוכרת בשנת 2022

בשנת 2022 נכנסה לשוק התרופות במחלת הסוכרת מסוג 2, תרופה זאת נקראת טירזפטיד (Trizepatide)/מונג'רו. תרופה זאת ניתנת כזריקה תת עורית. מטרתה של התרופה היא כפולה. היא אמורה לסייע בהפחתת כמו הסוכר בדם, ובמקביל להקל על החולים להוריד במשקל. טיפול זה הוא חלק ממשפחה של טיפולים חדשים שאמורים להיכנס לשוק התרופות לסוכרת בשנים הקרובות. את התרופה מקבלים פעם בשבוע, כאמור בהזרקה תת עורית באזור הבטן, הישבן או הירכיים.

מנגנון התרופה והעילות שלה

מנגנון התרופה הוא מורכב יחסית ויש לו השפעות רבות על הורמונים שונים שנמצאים בגוף. בשלב הראשון, מחקה התרופה הורמון שנמצא בגוף ומשתחרר בעיקר אחרי עיכול של מזון במעי. הורמון זה הוא אחד הזרזים לייצור של אינסולין בלבלב. בנוסף לכך, התרופה מפחיתה את רמת הגלוקון בדם. גלוקון הוא הורמון נוסף שמונע את ירידת הסוכר בדם בצורה חדה. בחולי סוכרת סוג 2 הוא מפריע להורדת הסוכר הנדרשת.

למי התרופה מיועדת ואיך ניתן לקבל אותה?  

בדרך כלל תרופה מסוג זה תינתן רק אחרי שניסיונות לטפל באיזון הסוכר בדם שנעשו בעבר לא צלחו. התרופה הינה בטוחה לשימוש אם מקפידים על ההנחיות הקשורות אליה, והיא מראה אחוז גבוה של הצלחה באיזון הסוכר ובהפחתת המשקל של חולי סוכרת סוג 2.

 

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

תמיכה ממשלתית בחולי סוכרת

חולי סוכרת סובלים מנזקים שונים כתוצאה מהמחלה. גם היום למרות התרופות הרבות, חולי סוכרת מסוג 2 מתקשים לאזן את הסוכר בדם שלהם. חולים שסובלים מנזקים קשים של המחלה יכולים לקבל תמיכה ממשלתית מסוגים שונים כמו קצבת נכות, פטור ממס הכנסה או עזרה בלימודים.

פטור ממס הכנסה ניתן לחולים שהוכר להם אחוז נכות של מעל 90% או כאלה שקיבלו אישור מוועדה שמתכנסת לשם כך.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.