תרופות חדשות לסוכרת סוג 2

תרופות חדשות לסוכרת 2
תוכן עניינים

תרופות חדשות לסוכרת סוג 2 – הזכויות וההטבות לחולי סוכרת סוג 2 במדינת ישראל

מחלות שונות מצריכות טיפולים שונים.  מחלת הסוכרת, המתאפיינת בריכוזים גבוהים מאוד של סוכר בדם, הינה אחת המחלות הנפוצות ביותר שהאנושות מכירה. לכן, גם היום נחקרות דרכי טיפול חדשות להתמודדות עימה. במאמר הבא נסקור כמה תרופות חדשות לסוכרת סוג 2.

תרופות חדשות לסוכרת 2

סוכרת סוג 2

סוכרת סוג 2 ידועה גם בתור "סוכרת מבוגרים". היא ידועה כך בעיקר מכיוון שהסוגרת השנייה, סוכרת סוג 1, ידועה גם כסוכרת המופיעה אצל נערים. גם בסוכרת סוג 2 וגם בסוכרת סוג 1, כמות הסוכר בדם גבוהה במיוחד. כמות סוכר גבוהה בדם שאינה מטופלת עשויה להוביל לנזקים חמורים וקבועים. נזקים אלו עשויים לזכות בקבלת פטור ממס הכנסה, הניתן לחולים במצב קשה. מכיוון שלכל סוכרת יש את המנגנון שלה, לכל סוג סוכרת יש טיפול מסוים.

מטרת הטיפול

המטרה של טיפול בסוכרת היא איזון רמות הסוכר בדם. מכיוון שכמויות הסוכר בדם גבוהות אצל חולי הסוכרת, תרופות וטיפולים שונים שעשויים להוריד את כמות הסוכר בדם ובכך להוביל לאיזון אלו הטיפולים שניתנים חולי הסוכרת. מרבית הטיפולים כוללים נטילה של תרופות דרך הפה.

מעכבי SGLT2

ישנם כמה מנגנונים שונים בגוף האדם שיכולים להוביל לירידה של כמות הסוכר בדם. מנגנון אחד הוא דרך השתן. שתן הוא למעשה סינון של הדם, כלומר חומרים שלא צריכים להיות בדם ונוזלים עודפים. תרופות מסוג מעכבי SGLT2 הן תרופות שגורמות לכמויות גבוהות יותר של סוכר לרדת בשתן, דרך השפעה על הכליות. בכליות מסונן הדם לשתן, ותרופות אלו גורמות ליותר סוכר לעבור מהדם אל השתן, מה שמוריד את כמות הסוכר בדם.

סיטגליפטין

תרופה זאת מפרקת אנזים מיוחד בעל השפעה על תנגודת לאינסולין. מכיוון שסוכר בכמויות גבוהות בדם עשוי לפגוע גם בכליות, ומכיוון שתרופה זאת מסייעת גם לסובלים מאי ספיקת כליות, תרופה זאת טובה עבור חולי סוכרת עם אי ספיקת כליות.

תרופות מבוססות GLP-1

אחד מההורמונים הקשורים למעי קרוי GLP1. נמצא כי הורמון זה מסייע בצורה משמעותית לאיזון כמויות הסוכר בדם. תרופות המבוססות על הורמון זה ניתנות בזריקה לרוב. קיים גם טיפול המשלב בין זריקות לבין נטילת כדורים.

תרופות תת עוריות

תרופות תת עוריות הן תרופות שניתנות בהזרקה לרוב, או על ידי מכשירים חדשים יותר, שמדמים עטים. תרופות תת עוריות מסוימות נמצאו כיעילות גם נגד סוכרת סוג 2 וגם נגד השמנת יתר חמורה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

טיפול שאינו תרופתי

סוכרת סוג 2 מתאפיינת גם ביתר לחץ דם והשמנה, לרוב ביטנית. באמצעות טיפול שאינו תרופתי, כמו שמירה על אורח חיים ספורטיבי, אכילה של מזון בריא ודל בפחמימות, מעקב אחר רמות הסוכר בדם לפני ארוחות והימנעות מעישון ואלכוהול, ניתן לטפל בצורה טובה בסוכרת ולהימנע מהחמרה, שעשויה להיות כה חמורה עד כדי כך שהמדינה תאפשר מתן הטבות וזכויות כגון קצבת נכות, פטור ממס הכנסה ועוד.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.