תרופות לסוכרת בסל הבריאות

תרופות לסוכרת בסל הבריאות
תוכן עניינים

תרופות לסוכרת בסל הבריאות – כל הזכויות של חולי סוכרת על סוגיה

סוכרת הינה מחלה בעלת שכיחות גבוהה בארץ ובעולם, אבל למרבה המזל קיימות תרופות שיכולות לטפל בה ולהקל על הסימפטומים השונים. אחד הדברים שהמדינה מעניקה לאזרחים שלה הוא סבסוד של תרופות שנמצאות בסל הבריאות. אז איזה תרופות לסוכרת מצויות בסל הבריאות של ישראל? נפרט על זאת ועוד במאמר שלפניכם.

תרופות לסוכרת בסל הבריאות

תרופות לסוכרת

עם התקדמות המחקר בתחום הסוכרת, כל תקופת זמן מסוימת יוצאת תרופה חדשה אל השוק. כל תרופה פועלת על מנגנונים אחרים של המחלה וניתן להתאים אותה באופן אישי למטופל. באמצעות תרופות אלה ניתן להצליח לאזן את רמות הסוכר בדמו של המטופל, מה שעוזר להקל על הסימפטומים ולמנוע סיבוכים עתידיים שעלולים להיגרם מהמחלה.

יש תרופות שנכללות בתוך סל הבריאות ועל כן הן מסובסדות וקל לממן אותן, אך חלק מהן לא. למזלם של חולים כרוניים שונים בארץ, כדי להקל כלכלית על חולים שצריכים לממן את הטיפול שלהם הם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה.

באמצעות פטור ממס הכנסה גובה התשלומים החודשי שחולים בסוכרת צריכים לשלם יורד, כך ששימוש בהטבת פטור ממס הכנסה מקלה על חייהם של החולים.

תרופות בכדורים

קיימות מספר תרופות בכדורים שנלקחות באמצעות הפה שנועדו לטפל במחלת הסוכרת. ביניהן יש מטמפורמין, אחת התרופות הידועות. היא עוזרת לתאים בגוף להצליח לקלוט את הסוכר ומשפרת את הרגישות שלהם לאינסולין. היא עוזרת גם להפחית ייצור של סוכר בכבד. מעבר להפרעות עיכול שלפעמים פוגעות במטופלים, אין לתרופה כמעט תופעות לוואי מה שעוזר למטופלים לחיות חיי שגרה טובים.

כדור נוסף הוא ג׳רדיאנס. מדובר בכדור חדש שעובד על הכליות ובעצם מאפשר לסוכר להיות מופרש דרך השתן. השימוש בכדור זה נהיה פופולרי יותר ויותר בשנים האחרונות והוא נכנס לאחרונה לסל הבריאות. עוד אחד מהיתרונות שלו הוא שהוא עוזר למנוע התדרדרות בתפקוד של כליות בחולי סוכרת.

עוד כדור מוכר הוא ג׳נוביה, שנועד למצבי סוכרת בהם השפעת הורמונים מסוימים בגוף היא מוחלשת. זהו לא כדור שנועד לטיפול ראשון במחלה אלא הוא לרוב משולב עם כדורים נוספים.

בנוסף לכל הכדורים הללו יש כדורים נוספים, ביניהם אמריל,  רפגליניד, אקטוס ועוד. כל אחד מהם מתאים לטיפול בתסמינים שונים ובמטופלים אחרים, ורופא מוסמך יוכל להתאים את הכדור הנכון לחולה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

תרופות בהזרקה

חוץ מתרופות שניתנות דרך הפה, יש תרופות בהזרקה תת עורית בסל הבריאות. מדובר בהליך שצריך לקבל עליו הדרכה מגורם מוסמך, אבל בהמשך הוא הופך לדבר נוח עבור החולים. מבין תרופות אלה ניתן למצוא את משפחת התרופות שמחקה את ההורמון GLP1 כמו ויקטוזה או טרוליסיטי להם יש השפעה חיובית לצורך שיפור האיזון של רמות הסוכר בשם.

יש כמובן גם טיפול של הזרקת אינסולין לצורך איזון הסוכרת. קיימים סוגים ומינונים שונים של אינסולין שרופא יוכל להמליץ לצורך טיפול.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.