תרופות לסוכרת סוג 1

תרופות לסוכרת סוג 1
תוכן עניינים

תרופות לסוכרת סוג 1 – כל הזכויות של חולי סוכרת סוג 1

סוכרת היא מחלה מטבולית אשר הפכה לנפוצה במיוחד בקרב אוכלוסיית העולם בכלל ובישראל בפרט. סוכרת נחשבת למחלה שעדיין לא ניתנת לריפוי. יחד עם זאת, ניתן למצוא כיום מגוון סוגים שונים של תרופות לסוכרת מסוג 1, וזה הזמן להכיר את התרופות הבולטות בתחום

מחלת הסוכרת – הקדמה

מחלת הסוכרת היא מחלה מטבולית, הנגרמת כתוצאה מאי שמירה על אורח חיים בריא וכן בעקבות נטייה גנטית. מחלת הסוכרת מתאפיינת בריכוז גבוה של סוכר בדם ובשתן, בעקבות חוסר בהורמון מסוג אינסולין. ריכוז גבוה של סוכר בדם ובשתן עלול לגרום לתופעות שונות, כמו תחושת צמא ואיבוד משקל ולהגיע עד לפגיעה משמעותית בכלי הדם ובמערכת העצבים.

ככלל, ההתמודדות עם מחלת הסוכרת כרוכה לרוב באימוץ אורח חיים בריא, בעיקר בכל הקשור לאוכל ופעילות גופנית וכן בנטילת תרופות. ההוצאות הרפואיות בגין התרופות יכולות להגיע לסכומים נכבדים ולפיכך, כדאי לדעת כי חולי סוכרת יכולים לקבל פטור ממס הכנסה.

תרופות לסוכרת סוג 1

מהי סוכרת מסוג 1?

מחלת הסוכרת נחלקת לשני סוגים של סוכרת: סוכרת מסוג 1 וסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 1, המוכרת גם בשם "סוכרת נעורים", נפוצה בעיקר אצל ילדים ובני נוער והיא נגרמת בעקבות הרס של תאי הלבלב, האחראים על הפרשה תקינה של הורמון האינסולין, לו קיים תפקיד מהותי באיזון רמת הסוכר (גלוקוז) בדם.

כיצד מטפלים בסוכרת מסוג 1?

הטיפול העיקרי בסוכרת מסוג 1 מבוסס על מתן אינסולין, באמצעות הזרקה או משאבת אינסולין. מנת האינסולין ניתנת בעיקר לפני הארוחה, כשהיא נועדה לתת מענה לצורך המוגבר של הגוף באינסולין לאחר הארוחה. מלבד הזרקות האינסולין, ניתן למצוא כיום גם טיפול תרופתי לסוכרת מסוג 1, הנחשב לסוג טיפול חדשני ומתקדם.

מהן התרופות לסוכרת מסוג 1?

בין התרופות השונות לסוכרת מסוג 1 ניתן למצוא גם תרופה שהיא פיתוח ישראלי – DiaPep277, הפועלת להאטת תהליך הרס תאי הלבלב ומצליחה לעכב את התקדמות המחלה. במצבים של היפוגליקמיה (רמת סוכר נמוכה מדי בדם), ניתן יהיה ליטול טבליות גלוקוז, המסייעות בספיגה ישירה של הגלוקוז בדם, המביא לאיזון מהיר של רמת הסוכר בגוף.

פטור ממס הכנסה בגין מחלת הסוכרת

היות ומדובר במחלה שאינה ניתנת לריפוי, הרי שההוצאות הרפואיות בגין התרופות והמעקבים הרפואיים יכולים להיות נטל כלכלי של ממש. בהתאם לכך, כדאי וחשוב לדעת כי קיימת אפשרות לקבלת החזר מס, ובמקרים בהם נקבעו לחולה הסוכרת אחוזי נכות גבוהים, הרי שניתן יהיה לקבל גם פטור ממס הכנסה.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

כפי שראינו, מחלת הסוכרת מתחלקת למספר סוגים, כאשר סוכרת מסוג 1 נפוצה בעיקר בקרב ילדים ונובעת מהרס תאי הלבלב בגוף, האחראים על תהליך הפרשת הורמון האינסולין לדם, המסייע באיזון רמת הסוכר. לצד הטיפול בהזרקות אינסולין, ניתן למצוא גם טיפול תרופתי, כמו DiaPep277 וטבליות גלוקוז.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.