תרופות לסוכרת
תוכן עניינים

תרופות לסוכרת – כל הזכויות של חולי סוכרת סוג 2 וסוכרת נעורים

סוכרת היא מחלה כרונית שגובה את חייהם של 5 מיליון בני אדם בכל שנה ברחבי העולם כולו. ישנם שני סוגים של סוכרת והם שונים אחד מהשני במספר היבטים. בכדי להתמודד עם סוכרת, יש להקפיד על אורח חיים מסוג מסוים, ולקחת תרופות שיעזרו באיזון של רמת הסוכר בדם החולה. בכתבה שלפניכם נסקור בקצרה את תחום התרופות לסוכרת שזמינות לחולים כיום.

תרופות לסוכרת  

התפתחות תחום התרופות לסוכרת בשנים האחרונות

בכדי להתחיל ולהבין את תחום הטיפול בסוכרת מבוגרים, ראשית יש להבין שרוב הנזקים שנגרמים בשל מחלת הסוכרת מקורם בהשפעה המזיקה של הסוכר על כלי הדם השונים. התרופות שניתנות לחולים במחלה מתוכננות למנוע נזקים אלה בדרכים שונות ובאמצעות שימוש במנגנונים שונים. בשנים האחרונות חלה התפתחות מהירה וחשובה בחקר הסוכרת ובמציאת תרופות לעיכוב המחלה ולהקטנת הנזקים שהיא גורמת לחולים. סוכרת היא מחלה שגורמת לעיתים קרובות לנכות, אפילו עד רמה של קבלת פטור ממס הכנסה.

תרופות לסוכרת ומנגנון הפעולה שלהן

תרופות לטיפול בסוכרת כוללות בתוכן מספר גדול של תרופות כמו גלוקמין, פורקסיגה, גלובוס ועוד רבות אחרות. תרופות אלה עובדות על מנגנונים שונים שקשורים למחלה, כל אחת בהתאם להשפעה שלה על גוף האדם. חלק מהתרופות מגביר את שיפור הקליטה של האינסולין בתאים, חלקן משפרות את ייצור האינסולין בלבלב, ואחרות מעכבות אנזימים שונים שמפרקים את האינסולין לפני שהוא מתחיל את פעולתו. לכל אחת מהתרופות האלה יש תופעות לוואי שונות ורמת יעילות שונה.

תרופות שניתנות בהזרקה תת עורית או בצורת כדורים

בדרך כלל התרופות לסוכרת מסוג 2 ניתנות בשתי דרכים עיקריות – כדורים וזריקות תת עוריות. תרופות שניתנות בצורת כדורים לבליעה משפיעות על החולה לאחר מספר שעות, ואילו התרופות שניתנות בזריקה משפיעות בדרך כלל תוך זמן קצר יותר. הזרקה של תרופות בצורה תת עורית באופן יום יומי פוגעת באיכות החיים של המטופל. לעומת זאת, כדורים לבליעה הם דרך טיפול יותר קלילה.

פטור ממס הכנסה לסובלים מסוכרת כרונית

סוכרת היא מחלה כרונית המהווה את גורם התמותה ה-3 בישראל. ישנם חולים רבים המתקשים לתפקד בגין המחלה ואף סובלים מנכות ברמה גבוהה. אלו זכאים לזכויות והטבות שונות מהמדינה כדוגמת פטור ממס הכנסה. הפטור ניתן לחולה סוכרת שהוכר כנכה על ידי ביטוח לאומי. פטור ממס הכנסה יכול לשפר את מצבו הכלכלי של החולה ולעזור לו להתמודד עם המחלה הכרונית שממנה הוא סובל בצורה טובה יותר.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

 

סוגי התרופות לסוכרת כיום – סיכום

הנזקים החמורים שנגרמים לסובלים ממחלת הסוכרת נובעים מכמות הסוכר הגבוהה בכלי הדם השונים שבגופם. בשנים האחרונות התקדם מאוד המחקר של מחלת הסוכרת ונוספו תרופות רבות חדשות לטיפול במחלה. תרופות אלה ניתנות בדרך כלל בצורת כדורים לבליעה או בזריקות תת עוריות. מנגנוני הטיפול של התרופות הם שונים ומטפלים במחלה בצורות שונות.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.