תרופות נגד סוכרת

תרופות נגד לסוכרת
תוכן עניינים

תרופות נגד סוכרת – חלית בסוכרת? כל מה שאתה חייב לדעת על המחלה

ההתמודדות המורכבת עם מחלת הסוכרת על סוגיה השונים, מתאפשרת בעיקר הודות לרפואה המתפתחת של ימינו, המעמידה לרשות החולים מגוון רחב של תרופות נגד סוכרת, באופן המסייע להם לאזן את הסוכרת ולנהל אורח חיים רגיל. אז מהן התרופות הנפוצות ביותר נגד סוכרת?

תרופות נגד לסוכרת

ההתמודדות המורכבת עם מחלת הסוכרת

מחלת הסוכרת היא בין המחלות הנפוצות ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט, כאשר כיום, קיימים למעלה מ – 400,000 חולים מאובחנים בישראל. מחלת הסוכרת יכולה לפגוע בילדים ומבוגרים כאחד, כאשר היא מתאפיינת בעיקר בריכוזיות גבוהה של סוכר בדם, באופן היוצר סיבוכים שונים, ככל והמחלה אינה מטופלת כראוי.

ההתמודדות עם מחלת הסוכרת נחלקת להתמודדות הרפואית עצמה ולהתמודדות כלכלית, עם ההוצאות והטיפולים הרפואיים הנדרשים. הודות לרפואה המתפתחת של ימינו, ההתמודדות עם מחלת הסוכרת מהבחינה הבריאותית מתאפשרת בשל מגוון תרופות נרחב ובכל הקשור להיבט הכלכלי, הרי שהמדינה מעניקה במקרים מסוימים פטור ממס הכנסה.

תרופות נגד סוכרת

את התרופות נגד סוכרת מקובל לחלק לשתי קטגוריות עיקריות:

תרופות שנלקחות דרך הפה

תחת קטגוריה זו נמצאות התרופות: גלוקומין, גלוקופאג', פורקסיגה, ג'נוביה, גלבוס, אמריל ועוד. תרופות אלו פועלות להפחתת רמת הסוכר בדם באמצעות מנגנוני פעולה שונים, כמו שיפור יכולת התאים בגוף לקלוט את הסוכר, הפחתת ייצור הסוכר בכבד, הפרשת סוכר בשתן, שיפור השפעת פעילות הורמוני המעי על הלבלב ועוד.

תרופות בהזרקה תת עורית

תרופות שניתנות בהזרקה הן אופן טיפול נפוץ ומקובל כנגד סוכרת, כאשר כיום, ההזרקה מתאפשרת בצורה עצמית נוחה במיוחד, כמו למשל עטים חדשים ייחודיים.

תרופות נגד סוכרת – דברים שחשוב לדעת

לצד מגוון התרופות הרחב לטיפול במחלת הסוכרת, חשוב לדעת כי יש להתאים את התרופה והטיפול המתאים לכל חולה, אשר צריך להיות במעקב קבוע אצל הרופא ולעשות בדיקות סדירות בהתאם. את התרופות שהרופא המליץ לקחת, יש לקחת על פי ההוראות, אותן תוכלו לקבל מהרוקח או לבקש מהאחות לקבל הדרכה בהתאם.

מלבד הטיפול התרופתי, לשמירה על אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה וביצוע פעילות גופנית סדירה, קיים תפקיד חשוב בהתמודדות עם מחלת הסוכרת וביכולת למנוע מהמחלה להתפתח לכדי תופעות לווי מיותרות וסיבוכים לא נעימים.

פטור ממס הכנסה לחולי סוכרת

כפי שהזכרנו, לחולי סוכרת מגיעים במקרים מסוימים הטבת פטור ממס הכנסה, הטבה היכולה להיות שווה כסף רב. בכדי לקבל פטור ממס הכנסה, יש לעמוד בשני קריטריונים: קביעת אחוזי נכות בשיעור העולה על 90% וששיעורי הנכות הללו נקבעו לתקופה של יותר מחצי שנה.

את זכאותכם לקבלת פטור ממס הכנסה תוכלו לבדוק באמצעות סימולטור או עם מומחי מס.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

לסיכום

ראינו אם כן, כי ההתמודדות עם מחלת הסוכרת נחלקת לשני היבטים מרכזיים, ההתמודדות עם המחלה עצמה, המתאפשרת באמצעות תרופות מסוגים שונים (תרופות שנלקחות דרך הפה ותרופות בהזרקה תת עורית); והתמודדות כלכלית, איתה ניתן להתמודד בין השאר באמצעות ניצול הזכויות המגיעות לחולים, דוגמת הטבת פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פטור ממס הכנסה
פטור ממס הכנסה

מס הכנסה הוא נטל כלכלי משמעותי על רבים מאזרחי ישראל, מנגד הוא צורך הכרחי שנועד לממן את פעולות הממשלה והוצאות ציבוריות. מדינות חוק מערביות גובות

קרא עוד »
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.