תרופות סבתא לסוכרת

תרופות סבתא לסוכרת
תוכן עניינים

תרופות סבתא לסוכרת – הטיפולים המומלצים והפחות מומלצים לחולי סוכרת 

חלק נרחב מהטיפול במחלות הסוכרת, מתמקד בהורדה וייצוב של כמות הסוכר בדמם של החולים. ההתמקדות במטרה זאת נועדה כדי להפחית את הנזקים שנגרמים לכלי הדם כתוצאה מכמות הסוכר הגבוהה שנמצאת בהם. ישנם טיפולים תרופתיים מגוונים לסוכרת מסוג 2 וטיפול באינסולין לסוכרת מסוג 1. בכתבה נדבר על תרופות סוכרת מסורתיות, שנקראות גם תרופות סבתא.

תרופות סבתא לסוכרת  

מה הן תרופות סבתא?

תרופות סבתא זהו הכינוי שניתן לתרופות שלא מקובלות ברפואה המערבית והמודרנית והיו מקובלות בעבר לטיפול במחלות שונות ברפואה המסורתית. התרופות האלה, שימשו מרפאים ומטפלים במשך מאות ולפעמים אף אלפי שנים. תרופות סבתא בדרך כלל משמשות לטיפול במקרים קלים יחסית של חום, כאבי בטן בחילה קלה, צינון וכיוצא בזה. אבל יש גם כאלה שמסייעות לטיפול במצבים חמורים יותר. בכתבה נסקור תרופות סבתא שנועדו לשיפור מצבם של חולי סוכרת. 

אזהרה והבהרה חשובים לחולים סוכרת מכל סוג

לפני שנתחיל בסקירה של תרופות הסבתא, חשוב להבהיר כי תרופות סבתא, טיפול רפואי אלטרנטיבי ורפואה לא מערבית ולא מבוססת מחקר רפואי מסודר, אינם מהווים תחליף בשום מצב לקבלת הטיפול של הרפואה הקונבנציונלית. הפסקה של נטילת תרופות לסוכרת מסוג 1 או 2, עלולה לגרום לנזקים בלתי הפיכים ואף למוות. בנוסף לכך, כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם לפני כל נטילה של כל תרופה, אפילו אם היא תרופת סבתא.

ג'ינמנה – תרופת סבתא להורדת רמת הסוכר בדם

ג'ינמנה הוא צמח מטפס שבדומה לקינמון מקורו בדרום הודו. צמח זה מפחית את כמות הסוכר בדם על ידי העלאה של כמות האינסולין שמופרשת מהלבלב. בנוסף לכך צמח הג'ינמנה מגביר את המטבוליזם של הסוכר בגוף ועוזר בהפחתת התיאבון. תופעת הלוואי היחידה של ג'ינמנה מתרחשת במקרים של לקיחת מנת יתר, שאז רמת הסוכר בדם יורדת במהירות גבוהה מדי. חשוב לשים לב כי חולי סוכרת מסוג 1, יכולים להגיע למצב של אירוע חרום רפואי במקרים שרמת הסוכר בדמם יורדת בצורה חדה.

וויטניה משכרת – תרופת סבתא לטיפול בהשלכות הסוכרת

גם צמח הוויטניה מגיע אלינו מהודו. צמח זה נמנה על משפחת הסולניים ועלול להיות רעיל במידה ולא צורכים אותו כראוי ובכמות המתאימה. במקרים של צריכה נכונה, הוא משמש לטיפול בדלקות שונות ולטיפול בכלי הדם, דלקות ונזקים לכלי דם שנפוצים בסוכרת.

פטור ממס הכנסה חברת בשביל הזכויות

איך להתמודד עם הנזק שנגרם לחולי הסוכרת?

על אף המאמצים של הרפואה המערבית ושילוב של טיפולים מסורתיים יותר, חולי סוכרת סובלים לעיתים קרובות מפגיעות רפואיות רבות, שמגבילות אותם ומצריכות טיפול רפואי נוסף שלעיתים עולה כסף רב. בכדי לעזור בכך, המדינה מאפשרת לחלק מהם לקבל הטבות כמו פטור ממס הכנסה. המידע לגבי זכויות החולים קיים באתר של ביטוח לאומי. כמו כן ניתן למצוא באתר זה את הדרכים לקבל את ההטבות המדוברות, כמו הסבר על פנייה לוועדה למתן פטור ממס הכנסה.

למעבר לעמוד הפייסבוק שלנו לחץ כאן

שתפו עם חברים
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
פרטי המחבר
בשביל הזכויות לוגו
מאמר זה נכתב ע"י צוות 'בשביל הזכויות'

חברת "בשביל הזכויות" הוקמה על בסיס הרצון הבלתי מתפשר שלנו לסייע לכל מי שסובל מבעיה רפואית. וכדי לאפשר לכם לקבל בדיוק את מה שמגיע לכם בצדק ובזכות מרשויות המס והביטוח הלאומי.

בשביל הזכויות - פטור ממס הכנסה
חושבים שמגיע לכם פטור ממס הכנסה בעקבות זכות רפואית?
יכול להיות מאוד שאתם צודקים, אנחנו כאן 'בשביל הזכויות' שלכם. אנו מזמינים אתכם לבדוק את זכאותכם ללא עלות וללא התחייבות.
מאמרים נוספים
פיצוי חד פעמי לחולי סרטן

אבחון של סרטן הוא טלטלה משמעותית באמצע החיים, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית. טיפולי הסרטן כרוכים לעיתים קרובות בעלויות גבוהות, הן עבור הטיפולים עצמם

קרא עוד »
פטור אישי בשנת 2024
פטור ממס הכנסה בשנת 2024

מס הכנסה הוא מס ישיר המוטל על הכנסתם של יחידים ותאגידים בישראל. גובה המס נקבע בהתאם למדרגות מס, כאשר הכנסות גבוהות יותר חייבות במס בשיעור

קרא עוד »
פטור ממס הכנסה
לבדיקת זכאות ללא התחייבות
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.